Mallorca vs Atletico Madryt
6dn.9godz.14min.
13.60 X3.20 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Getafe 0-1 Atlético: Kolejny popis Jana Oblaka

Atlético pokonało Getafe 1-0 w meczu 37. kolejki LaLiga, dzięki bramce zdobytej przez Koke. Wymierny wkład w zwycięstwo miał ponadto Jan Oblak, który w drugiej połowie obronił rzut karny. Rojiblancos tym samy znacznie zbliżyli się do wicemistrzostwa kraju, które da przynajmniej punkt w ostatnim starciu z Eibarem lub potknięcie Realu Madryt.

Gracze Diego Simeone nie zwlekali z objęciem prowadzenia. Już w 8. minucie Juanfran podał do Antoine’a Griezmanna, a ten odegrał do Koke, który znalazł sobie miejsce do strzału z pola karnego i po dalszym słupku pokonał Vicente Guaitę.

Po kilku akcjach ofensywnych Los Azulones, szansę na podwyższenie prowadzenia mieli goście. Diego Costa otrzymał podanie z głębi pola i świetnie urwał się obrońcom. Napastnik przegrał jednak pojedynek z bramkarzem, który skierował futbolówkę na rzut rożny.

W drugiej połowie obie ekipy miały problem ze stworzeniem groźnej sytuacji, która mogłaby zmienić wynik. Wielka szansa pojawiła się w 77. minucie, kiedy po faulu Diego Godína na Ángelu Rodríguezie sędzia podyktował rzut karny. Do „jedenastki” podszedł Fayçal Fajr. Intencje Marokańczyka doskonale odczytał Jan Oblak, który rzucił się we właściwym kierunku i obronił strzał.

Getafe – Atlético 0-1 (0-1)