Dziś mamy:21 October, 2021

Germán “Mono” Burgos

Numer: 1

Narodowość: Argentyna

Data urodzenia: 16.04.1969

Pozycja: Bramkarz

Wzrost: 188 cm

Waga: b/d kg

Koszt transferu: b/d

Poprzedni klub: RCD Mallorca

Miejsce urodzenia: Mar de Plata

Na wypożyczeniu: Nie

Biografia

Germán Adrián Ramón Burgos urodził się 16 kwietnia 1969 roku w Mar del Plata, w Argentynie. Występował na pozycji bramkarza.

Argentyńczyk zyskał przydomek ‘Małpa’ za sprawą swoich warunków fizycznych (188 cm) oraz niezbyt zgrabnej sylwetki. Charakterystycznym elementem wizerunku Burgosa była czapka z daszkiem i długie włosy.

Germán Burgos zawodową piłkarską karierę rozpoczynał w 1989 roku w Club Ferro Carril Oeste z Buenos Aires. Występował w nim przez pięć sezonów, jednak tylko przez dwa ostatnie miał zapewnione miejsce w podstawowej jedenastce.

Łącznie dla tej argentyńskiej drużyny Burgos rozegrał 104 spotkania, po czym przeniósł się do Club Atlético River Plate. W pierwszym sezonie występów dla “Los Millonarios” Germán wystąpił w 33 pojedynkach, jednak z czasem miejsce między słupkami River Plate zajmował coraz rzadziej.

Latem 1999 roku argentyński goalkeeper przeniósł się do występującej w Primera División Mallorki, z którą zajął dziesiąte miejsce w ligowej tabeli i wywalczył awans do Pucharu Intertoto. W ekipie “Barralets” Burgos spędził dwa sezony, w czasie których rozegrał jednak tylko dwanaście spotkań.

W 2001 roku wychowanek Ferro Carril Oeste podpisał kontrakt z Atlético Madryt.

Z “Los Rojiblancos” udało mu się awansować do Primera Division, po czym w 2004 roku zakończył tutaj swoją piłkarską karierę.

Obecnie mieszka i pracuje w Madrycie w stacji TeleMadrid.