Dziś mamy:24 April, 2024
3dn.6godz.51min.

Fuenlabrada 1-1 Atlético B: Punkt w starciu z liderem

Rezerwy Atlético Madryt w meczu 27. kolejki Segunda División B zremisowały 1-1 na wyjeździe z Fuenlabradą. Punkt graczom ze stolicy dało trafienie Stéphane’a Emany. Ciekawostką jest fakt, że mecz został rozegrany na Estadio Fernando Torres, gdyż właśnie w tym mieście na świat przyszedł El Niño. W szeregach rywali zagrał Daniel Cata Díaz, który w sezonie 2012/13 grał w Atleti.

Spotkanie rozpoczęło się świetni dla gospodarzy, którzy już w 9. minucie objęli prowadzenie po uderzenie Randy’ego Nteki. Zawodnik skierował piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Z upływającymi minutami do głosu coraz mocniej zaczęli dochodzić Rojiblancos, którzy bliscy wyrównania byli w 61. minucie, lecz Toni Moya nieskutecznie wykonał rzut wolny.

W 70. minucie Óscar Fernández dokonał dwóch zmian w obliczu czego na boisku pojawili się Stéphane Emaná oraz Arona Sané. To właśnie wyżej wymieniony duet był kluczowy w akcji rozegranej pięć minut później. Senegalczyk zanotował asystę, a Kameruńczyk skutecznie wykończył i doprowadził do wyrównania.

W ostatnich dziesięciu minutach zwiększyły się szanse gości na osiągnięcie trzech punktów z uwagi na grę w przewadze po czerwonej kartce dla Carlosa Caballero. Wynik do końca nie uległ już jednak zmianie.

Atlético B na jedenaście meczów przed końcem sezonu regularnego zajmuje  szóstą lokatę ze stratą czterech punktów do strefy barażowej. Rywale mogą jednak odskoczyć, gdyż dopiero rozegrają swoje spotkania w ramach tej serii gier. Kolejnym przeciwnikiem Colchoneros będzie San Sebastián Reyes, a do starcia dojdzie 4 marca w Madrycie.

Fuenlabrada – Atlético B 1-1 (1-0)