Dziś mamy:26 May, 2024
27.05.2024, g. 20:00
Liga Arabska
Al Hazm vs Abha Club
Do meczu pozostało:
1dn.11godz.27min.
14.67 X4.67 21.66 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Frente Atletico œladami "Czerwonych Diabłów"

Od dłuższego czasu na trybunach w Madrycie panuje nerwowa atmosfera. Kibice majš doœć tego, co zarzšd Atletico robi z ich drużynš. Coraz częœciej na trybunach zobaczyć można akcje protestowe wyrażajšce niezadowolenie ze sprawowanych w klubie rzšdów przez Enrique Cerezo i Miguela Angela Gila. Po serii doœć sugestywnych przyœpiewek słyszanych ostatnimi czasy na Vicente Calderon nadszedł czas na demonstrację bardziej przykuwajšcš uwagę.

Frente Atletico podšżyło szlakami przetartymi już przez zespół Manchesteru United, a raczej jego fanów. Kibice MU w proteœcie przeciwko zarzšdowi swojej drużyny, masowo zakładali zielono-złote szaliki i koszulki, nawišzujšc do pierwszych barw klubu, oraz wyrażajšc w ten sposób, że odcinajš się od obecnej polityki klubu, twierdzšc, iż zarzšdzany przez Malcolma Glazera klub nie jest „ich Manchesterem”. Akcja ta odbiła się szerokim echem na Wyspach oraz na stadionach całej Europy. Po kiepskich wynikach drużyny w obecnym sezonie w œlady wyspiarzy ruszyli także fani „Los Colchoneros”, również przywdziewajšc zielono-złote szale.

Na chwilę obecnš skala protestu jest jeszcze mała, lecz roœnie z meczu na mecz. PokaŸna liczba kibiców ubranych w zielono-złote barwy zwróciła uwagę mediów podczas spotkania z Valenciš. Coraz więcej ofert kupna nowych barw pojawia się na forach zwišzanych z drużynš oraz na aukcjach internetowych.

Członkowie Frente Atletico odpowiedzialni za organizację protestu tłumaczš dobór kolorów w następujšcy sposób – Chcieliœmy użyć barw biało-niebieskich, nawišzujšc w ten sposób do pierwszego herbu klubu, jednakże idšc œladami MU zdecydowaliœmy się na barwy zielono-złote. Czemu? Poprostu kolory te s bardziej jaskrawe i skala problemu staje się dużo bardziej widoczna.Share
0 0 Głosy
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

0
Chcielibyśmy wiedzieć co o tym sądzisz, zostaw komentarz!x