Dziś mamy:20 April, 2024
1dn.6godz.18min.
14.20 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Euro U-21: Saúl Ñíguez wprowadza Hiszpanów do wielkiego finału

Dziś rozegrane półfinałowe mecze Mistrzostw Europy do lat 21. W jednym z nich Hiszpanie pokonali Włochów 3-1. Saúl Ñíguez rozegrał pełne 90 minut i był bohaterem spotkania, zdobywając dla swojego zespołu wszystkie trzy bramki.

Mimo niezłych szans z obydwu stron, w pierwszej połowie kibice nie zobaczyli żadnych goli. Pojedynek na dobre rozkręcił się dopiero w drugiej połowie. Jako pierwsi do siatki trafili gracze z Półwyspu Iberyjskiego. Po fantastycznej indywidualnej akcji Dani Ceballos podał do Saúla Ñígueza, a ten przyjął piłkę i skutecznie uderzył.

Dziesięć minut później Włosi musieli poradzić sobie z kolejnym ciosem. Za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Roberto Gagliardini. Niespodziewanie kilka chwil później udało im się wyrównać za sprawą Federico Bernardeschiego. Hiszpanie nie zamierzali jednak pozwalać, by rywale zaczęli myśleć, iż, grając w osłabieniu, są w stanie wygrać półfinał.

Przeciwników jakichkolwiek marzeń pozbawił Saúl Ñíguez. Najpierw wychowanek Atlético popisał się pięknym, atomowym uderzeniem z dystansu, dzięki któremu ponownie dał prowadzenie swojej drużynie. Kwadrans przed końcem 22-latek wykończył akcję przeprowadzoną lewym skrzydłem, wykorzystując dobre podanie od Marcosa Asensio. Młody pomocnik ma już na swoim koncie pięć bramek, co czyni go w tej chwili najlepszym strzelcem całego turnieju. Na drugim miejscu plasują się Bruma i Marcos Asensio, którzy mają na swoich kontach po trzy gole.

La Rojita w finale zmierzy się z Niemcami, którzy po rzutach karnych wyeliminowali Anglię. Mecz o tytuł odbędzie się 30 czerwca o 20:45 w Krakowie.