Villarreal vs Atletico Madryt
3dn.23godz.15min.
13.10 X3.75 22.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Dwa trafienia Sergio Cidonchy dały Atletico B zwycięstwo nad Getafe B

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli wczoraj zawodnicy Atletico B. Młodzi Rojiblancos pokonali na wyjeździe w derbowym meczu Getafe B (2:0) i zrobili kolejny krok ku temu, by spokojnie utrzymać się w Segunda Division B (nie oszukujmy się, w tym sezonie na nic więcej niż środek tabeli nie ma co liczyć). Za to spotkanie podopiecznym Alfredo Santaeleny należą się brawa, bowiem musieli przystąpić do niego bez kilku ważnych graczy. Zabrakło Angela, Kadera (kontuzje), Thomasa i Olivera Torresa (powołani przez Diego Simeone na mecz pierwszego zespołu z Realem Sociedad).

Od samego początku Atletico B zdominowało środek pola, dzięki czemu stopniowo udawało się uzyskiwać coraz większą przewagę. Konsekwentna gra przyniosła w końcu pierwszego gola dla gości. W 31. minucie bardzo dobrą akcję przeprowadził Saul Niguez, który na koniec wyłożył piłkę dla Sergio Cidonchy, a ten bez problemu pokonał bezradnego Alberto. Młodzi Rojiblancos objęli więc prowadzenie, na które jak najbardziej zasługiwali. Po tej bramce do roboty wzięło się Getafe B. Na szczęście w bramce Los Colchoneros stał będący w świetnej dyspozycji Yassine Bounou. Marokańczyk najpierw fenomenalnie obronił groźny strzał Javiego Lopeza, a później kilkukrotnie udanie interweniował, dzięki czemu Atletico B schodziło na przerwę z bardzo korzystnym wynikiem.

Obraz gry zmienił się tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Gospodarze postanowili postawić wszystko na jedną kartę i rzucili się ataku. Dzięki takiemu nastawieniu Los Azulones młodzi Rojiblancos mieli sporo okazji do przeprowadzania kontrataków, dzięki czemu długimi fragmentami naprawdę było na co popatrzeć. Bardzo dobrą okazję do strzelenia gola miał Saul Niguez, ale po podaniu Javiego Manquillo 18-letni pomocnik uderzył obok lewego słupka. Na nieco ponad kwadrans przed ostatnim gwizdkiem Atletico B udało się zdobyć kolejną bramkę. Jej autorem, podobnie jak w pierwszej połowie był Cidoncha. Do końca meczu wynik się już nie zmienił i podopieczni Alfredo Santaeleny wywieźli z Coliseum Alfonso Perez bardzo cenne trzy punkty. Za tydzień Los Colchoneros podejmą na własnym boisku Coruxo.

Skład Atletico B: Bounou – Javi Manquillo, Cesar, Tiri, Elbis – Vicente, Omar (Ndoye 72′), Saul, Ivan (Fran 86′), Cidoncha – Gerard (Borja Galan 61′)

0:1 – S. Cidoncha 31′
0:2 – S. Cidoncha 73′