Atletico Madryt vs Athletic Bilbao
1dn.4godz.7min.
11.95 X3.50 24.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Diego Simeone wystąpił w międzyreligijnym charytatywnym spotkanu o pokój

W Rzymie rozegrano dziś charytatywny międzyreligijny mecz dla pokoju (Partido Interreligioso por la Paz). Został on zorganizowany przez związany z Papieską Akademią Nauk ośrodek edukacyjny Scholas Occurrentes (do którego trafił cały dochód ze spotkania) oraz dobroczynną Fundację PUPI Onlus, którą kilkanaście lat temu założyli Javier i Paula Zanetti.

Na murawie Stadio Olimpico pojawiło się wielu znakomitych zawodników, zarówno byłych, jak i cały czas grających w piłkę. Wśród nich był również Diego Simeone, który rozegrał pełne 90 minut w drużynie Javiera Zanettiego, prowadzonej przez Tatę Martino. Poza Cholo na boisku pokazali się m.in. Diego Maradona, Iván Zamorano, Roberto Baggio, Andriy Shevchenko  Alessandro Del Piero.

Ostatecznie mecz wygrała ekipa Fundacji PUPI Onlus, która pokonała zespół Scholas Occurrentes 6-3. Dla tych pierwsze gole strzelali Mauro Icardi (trzy), Andriy Shevchenko (dwie) i Tomer Hemed, a dla drugich Juan Iturbe, Roberto Baggio i Roque Santa Cruz.