Dziś mamy:27 April, 2024
0dn.18godz.30min.

Diego Simeone: To było dla nas bardzo trudne i otwarte spotkanie

Atlético Madryt pokonało dziś Elche 2:0. Po meczu na konferencji prasowej pojawił się trener Los Colchoneros, Diego Simeone, który przyznał, że to było bardzo trudne spotkanie dla jego zespołu.

Wiedzieliśmy, że to będzie trudny i otwarty mecz, ponieważ graliśmy z drużyną, która bardzo dobrze opracowuje taktykę. W pierwszej połowie mieliśmy zbyt mało miejsca na wyprowadzenie jakiejkolwiek akcji. Goście kilka razy zagrozili naszej bramce. Zmiana postawy w drugiej części spotkania dała nam dwa ważne gole. To jak najbardziej sprawiedliwe zwycięstwo – powiedział Argentyńczyk.

Bliżej końca sezonu, każdy mecz będzie trudniejszy. Gracze muszą przygotować się na duży wysiłek, zwłaszcza w drugiej połowie każdego spotkania. Teraz musimy skupić się na wtorkowym starciu z Chelsea w Lidze Mistrzów, które jest bardzo ważne w historii Atlético – dodał.

Bardzo trudno jest utrzymać takie samo tempo przez cały regulaminowy czas gry. W pierwszej połowie grało nam się trudno, zmiany odegrały kluczową rolę w odniesieniu zwycięstwa. Szczególnie wejście Raúla Garcii – zakończył Simeone.