Dziś mamy: 3 December, 2023

03.12.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Atletico Madryt
Do meczu pozostało:
0dn.11godz.51min.
11.95 X3.75 23.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Diego Forlan: nie było żadnego kryzysu?

Do soboty właœciwie wszędzie można było się natknšć na niepochlebne komentarze dotyczšce gry Diego Forlana w tym sezonie. W Internecie przewijały się różne opinie. Mówiło się o „kryzysie”, „depresji”, „zgubionej formie”, „wuwuzelach w uszach”. Statystyki pokazujš jednak, że dotychczasowa iloœć goli „Uruguayo” – 5 w 11 meczach jest jego najlepszym wynikiem odkšd gra w Atletico!

 

W swoim pierwszym sezonie w barwach „Los Colchoneros”, Diego Forlan po 11 kolejkach La Liga miał na swoim strzeleckim koncie cztery bramki. Wówczas ominšł jedno spotkanie. Bilans z sezonu 2007/2008 jest więc następujšcy:

4 gole/10 rozegranych meczów/11 kolejek La Liga.

 

Kolejna jesień w La Liga, przypadajšca na sezon 2008/2009 (wtedy właœnie Forlan został Pichichi La Liga – 32 gole) pod względem skutecznoœci wyglšdała odrobinę lepiej. Niemniej, Forlan po rozegraniu 11 kolejek, wpisywał się na listę strzelców pięciokrotnie. Wówczas jednak opuœcił pięć meczów ze względu na kontuzję. Bilans z jesieni La Liga 2008/2009 wyglšda tak:

5 goli/6 rozegranych meczów/11 kolejek La Liga.

 

Poprzedni sezon – 2009/2010 również nie obfitował w wielkš iloœć bramek Urugwajczyka jesieniš. Zdobył, jak rok wczeœniej – cztery bramki, przy czym nie wykorzystał dwóch jedenastek. Pauzował jednak w dwóch spotkaniach, większoœć rozgrywał w pełnym wymiarze czasowym, ewentualnie opuszczał boisko w ostatnich dziesięciu minutach meczu. Bilans:

4 gole/9 rozegranych meczów/11 kolejek La Liga.

 

Dla formalnoœci, ten sezon:

5 goli/11 rozegranych meczów/11 kolejek La Liga.

 

Zwróćmy jednak uwagę, że Forlan oprócz kompletu spotkań w tym roku, ma za sobš bardzo długi, męczšcy poprzedni sezon zwieńczony obecnoœciš do samego końca na mundialu. Zalecamy wobec tego cierpliwoœć, do momentu, w którym przyjdzie wiosna. Statystyki, jak widać, okazujš się inne, aniżeli nasze obserwacje. Jeœli hurtowo przyjdš bramki, to znaczy, że jesteœmy już po ciężkiej zimie. Wtedy, na nowo modne stanie się:

„Uruguayo! Uruguayo! Uruguayo!”Share
0 0 Głosy
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

0
Chcielibyśmy wiedzieć co o tym sądzisz, zostaw komentarz!x