Mallorca vs Atletico Madryt
1dn.1godz.45min.
13.75 X3.20 22.15 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Deportivo 0-1 Atlético: Thomas ponownie ratuje Rojiblancos

Choć nie był to dobry mecz w wykonaniu Atlético, piłkarze Simeone rzutem na taśmę wywożą z Galicji bardzo cenny komplet punktów. Gola na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry strzelił Thomas, który ponownie uratował swój zespół przed blamażem. Dzięki temu Rojiblancos nie wypadną z czołowej czwórki w LaLiga, udając się na dwutygodniową przerwę w lepszych nastrojach niż miałoby to miejsce w przypadku remisu.

Cholo zaskoczył nieco wyjściowym składem, posyłając na boisko czterech nominalnych środkowych pomocników. Nie była to najlepsza strategia, bowiem w pierwszej połowie goście mieli spory problem ze stwarzaniem sobie sytuacji, zwłaszcza że gospodarze grali naprawdę ambitnie i sami szukali swojej szansy na objęcie prowadzenia. Dość jednak powiedzieć, że do przerwy żadna ze stron nie oddała ni jednego celnego strzału – wszelkie próby z dystansu były dalekie od tego, by trafić w światło bramki.

Na drugą połowę Simeone zmienił niewiele: ściągnął bowiem Correę, w miejsce którego wprowadził Gaitána. Zaraz po rozpoczęciu gry pierwszy celny strzał oddał Griezmann, ale nie wystarczyło to do pokonania Pantilimona. Kilka minut później szczęścia próbował Gaitán, ale bramkarz Deportivo odbił jego uderzenie na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z niego główkował Godín, ale uczynił to niecelnie.

Gospodarze odpowiedzieli strzałem Cartabii, które bez problemu zatrzymał jednak Oblak. Po tym nieco ciekawszym fragmencie obie drużny ponownie wróciły do mocno szarpanej gry, a trenerzy starali się wpłynąć jakoś na przebieg wydarzeń, dokonując kolejnych zmian. W obozie Rojiblancos na murawie zameldował się Gameiro, a 10 minut przed końcem doszło do dość zaskakującej zmiany: na ławce usiadł Griezmann, a w jego miejsce pojawił się Giménez.

Gdy wydawało się, że nic nie zmieni już bezbramkowego remisu, w samej końcówce sędzia podyktował rzut wolny dla Atlético tuż przed polem karnym Deportivo. Piłkę dotknął lekko Gabi, a nabiegający Thomas silnym uderzeniem wpakował ją do siatki, dając zwycięstwo swojej drużynie. To już 4 gol Ghańczyka w tym sezonie, co czyni go najlepszym strzelcem Rojiblancos na wszystkich frontach. Po przerwie na reprezentacje piłkarzy Simeone czekają derby Madrytu na Metropolitano.

Deportivo 0-1 Atlético

Gole:

0-1 Thomas (asysta: Gabi) 90+1’

Żółte kartki:

9’ Griezmann (Atlético)

21’ Savić (Atlético)

77’ Juanfran (Deportivo)

78’ Luisinho (Deportivo)

84’ Andone (Deportivo)

90’ Sidnei (Deportivo)

Sędzia: Álvarez Izquierdo (Katalonia)

Wyjściowy skład Deportivo: Pantilimon – Juanfran, Schär, Sidnei, Luisinho – Borges, Guilherme – Cartabia, Valverde, Bakkali – Lucas; Trener: Cristóbal

Przeprowadzone zmiany:

75’ Zszedł Bakkali, wszedł Andone

75’ Zszedł Borges, wszedł Mosquera

82’ Zszedł Luisinho, wszedł Navarro

Wyjściowy skład Atlético: Oblak – Juanfran, Savić, Godín, Lucas – Thomas, Gabi, Augusto, Saúl – Correa, Griezmann; Trener: Simeone

46’ Zszedł Correa, wszedł Gaitán

61’ Zszedł Augusto, wszedł Gameiro

80’ Zszedł Griezmann, wszedł Giménez

Frekwencja: 22 733 kibiców