Dziś mamy: 3 July, 2020

Całkowita rewolucja w kadrze Atlético

Zbliżające się lato będzie jednym z najintensywniejszych dla włodarzy klubu z Wanda Metropolitano. Wiele odejść – w tym bolesne w przypadku Griezmanna, Godina czy Juanfrana – wymuszą na zarządzie do poszukiwań jakościowych zastępstw, by zespół nadal pozostał konkurencyjny. W tym artykule przejrzymy sytuację 21 obecnych zawodników kadry Rojiblancos. Wielu z nich już 30 czerwca powie klubowi adiós.

OBLAK (zostaje)
KIEDY KLUBOWĄ GWIAZDĄ STAJE SIĘ BRAMKARZ

Pomimo, że Oblak już teraz jest kluczową postacią w Atlético i najlepszym bramkarzem na świecie, to teraz jego rola będzie jeszcze ważniejsza – nie tylko na boisku, ale także i w szatni. Oczywiście tak długo, jak projekt sportowy spełni jego oczekiwania i wszelkie obecne wątpliwości zostaną rozwiane.

ADÁN (zostaje)
DOPEŁNI ROK, KTÓRY MU POZOSTAŁ

Pozostał mu rok kontraktu, który spędzi w cieniu Oblaka, na co już wcześniej się zgodził przy podpisywaniu umowy.

GODÍN (odchodzi)
WIĘCEJ NIŻ TYLKO ODEJŚCIE

Po braku porozumienia w sprawie nowego kontraktu, kapitan rozpocznie nowy etap w Interze, pozostawiając pustkę trudną do zastąpienia – zarówno pod względem jego umiejętności boiskowych, a także wartości, które promował w Atlético. Zapomnienie o jego odejściu i wszystkim, co oferował, będzie jednym z największych wyzwań, przed którymi stanie madrycki klub.

FILIPE (niepewność)
SYTUACJA WYJĄTKOWA

Był uważany jako pewniak do odejścia po zeszłorocznych kontaktach z PSG, lecz po zaoferowaniu się jako zmiennik klub znowu zaczął rozmyślać nad jego kwestią. Zwykle Brazylijczyk nie miałby szans na pozostanie, lecz znalezienie dwóch lewych obrońców po niskiej cenie jest tak problematyczne, że przedłużenie jego kontraktu wydaje się dość prawdopodobną opcją.

ARIAS (zostaje)
SIMEONE ZAPEWNI DRUGĄ SZANSĘ

Pomimo, że w pierwszym sezonie nie pokazał tego, czego od niego oczekiwano, to niemożliwość przedłużenia kontraktu z Juanfranem przekonała Simeone do ponownego zaufania Kolumbijczykowi. Arias otrzyma drugą szansę i przekazał już klubowi, że jest gotów na czekające go wyzwanie i do walki o pierwszą jedenastkę z nowym prawym obrońcą, który przybędzie tego lata do klubu.

SAVIĆ (zostaje)
ALE JEŚLI POJAWI SIĘ ATRAKCYJNA OFERTA…

W chwili obecnej klub planuje, by Savić pomógł Gimenezowi odbudować defensywę. Nawet jego częste problemy zdrowotne nie są przeszkodą w jego pozostaniu. Atlético nie będzie jednak miało nic przeciwko sprzedaży Czarnogórca, jeśli otrzymają za niego bardzo korzystną propozycję transferu.

JUANFRAN (odchodzi)
POWIEDZIAŁ “NIE” ODNOWIENIU KONTRAKTU

Pomimo pojawienia się na stole propozycji kolejnego roku gry, Juanfran odrzucił ją, rozumiejąc, że jego cykl w klubie dobiegł już końca. W ten sposób staje się kolejnym kluczowym symbolem cholismo, który żegna się z Madrytem.

LUCAS (odchodzi)
PRZEDWCZESNE ODEJŚCIE DO BAYERNU STANOWIĄCE POCZĄTEK WIELKIEJ REWOLUCJI

Lucas oficjalnie stanie się piłkarzem Bayernu dopiero 1 lipca, lecz klub z Madrytu odczuwa jego transfer już od dawna. Dla lewego obrońcy odejście stanowi najlepszą opcję, by stać się jednym z najlepszych na świecie. Nie zmienia to faktu, że w pewnym stopniu swoim przedwczesnym odejściem uderzył klub w policzek.

GIMÉNEZ (zostaje)
NOWY LIDER W DEFENSYWIE

Nazwisko Urugwajczyka zawsze pojawia się w grupie piłkarzy, którzy chcą zrobić krok naprzód i nie boją się wziąć ciężaru na swoje barki. W tym przypadku Giménez musi utożsamiać się jako następca Godina – nie tylko jako lider w defensywie, ale także w wartościach, który były kapitan sobą reprezentował.

NEHUÉN (odchodzi)
MUSI WRÓCIĆ SILNIEJSZY

Wciąż jest to bardzo młody środkowy obrońca, który musi udać się na wypożyczenie, by nabrać większego doświadczenia w europejskiej piłce. W chwili obecnej jego umiejętności nie są wystarczające, by być istotnym elementem Atlético.

THOMAS (zostaje)
CHCE BYĆ WAŻNIEJSZY

Atlético i Simeone chcą jego pozostania. Thomas jest bardzo wdzięczny klubowi za danie mu szansy w poważnej piłce, lecz on sam chce teraz odegrać ważniejszą rolę. Jednakże jego cena (50 milionów euro) jest niczym promocja i wiele klubów z Premier League doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

KOKE (zostaje)
POJAWIA SIĘ NOWY KAPITAN

W tym sezonie jego znaczenie wzrośnie jeszcze bardziej. Koke stanie się pierwszym kapitanem i jednym z liderów Rojiblancos.

SAÚL (zostaje)
MIAŁ ODEJŚĆ… ALE OFERT BRAK

Miał być jednym z tych, który zapewni klubowi finanse na dalsze transfery, lecz nie pojawiły się żadne oferty nawet za połowę jego klauzuli (która wynosi 150 milionów euro). Simeone wierzy w Saula, że powróci na swój najwyższy poziom. Ale warunek jest taki, że musi stać się jednym z liderów zespołu.

LEMAR (zostaje)
SIMEONE JEST PRZEKONANY, ŻE TALENT LEMARA WYEKSPLODUJE W PRZYSZŁYM ROKU

Występy Francuza nie były współmierne jego cenie, lecz Simeone wciąż wierzy, że Lemar w przyszłym roku zrobi krok naprzód, który pozwoli mu pokazać pełnię swoich umiejętności. Eksplozja talentu Lemara jest niezbędna, by zapełnić lukę po odejściu Griezmanna.

RODRIGO (niepewność)
WIELKA DECYZJA – ZOSTAĆ CZY GRAĆ U BOKU GUARDIOLI?

Rodrigo aspiruje do bycia jednym z najlepszych. Sam piłkarz dokładnie analizuje wszystkie plusy i minusy pozostania w Madrycie, wiedząc, że są nim zainteresowane inne czołowe kluby. Dla 22-latka najciekawszym punktem do odejścia byłoby City Guardioli. Jego odejście stanowiłoby dużą stratą dla Simeone, który próbuje przekonać wychowanka do pozostania. Jeśli jednak Rodri odejdzie, klubowy budżet zostanie zasilony dodatkowymi 70 milionami euro.

VITOLO (niepewność)
WYSOKA PŁACA ZACHĘCA DO TRANSFERU

Nie ma wątpienia, że talent Vitolo jest ogromny. Ale jego kiepskie występy, spowodowane głównie wieloma kontuzjami, wzbudzają już duże obawy. Jego wysoka pensja jest dla klubu problematyczna, lecz sam Vitolo ma jeszcze w Madrycie sporo do udowodnienia. Być może wraz z ciągłością gry przypomni o swoich najlepszych czasach z Sevilli, kiedy swoją jakością przekonał Simeone do sięgnięcia po niego.

GRIEZMANN (odchodzi)
ZOSTAWI PO SOBIE 120 MILIONÓW EURO I DZIURĘ W OFENSYWIE

Największa gwiazda, najlepszy strzelec, najbardziej ikoniczna postać. Zostawia po sobie 120 milionów euro i dziurę w ataku, którą trzeba tymi funduszami zapełnić.

KALINIĆ (odchodzi)
SPRZEDAŻ ZA NAJLEPSZĄ CENĘ

Robił swoje, gdy grał, lecz w ostatnich miesiącach jego udział w zespole był minimalny. Kalinić zaakceptuje najlepszą ofertę dla siebie i Atlético.

CORREA (niepewność)
JEDNA OFERTA I “10” ODEJDZIE

Po czterech latach może nastąpić odejście Correi. Simeone dał mu ogromną liczbę szans, lecz Argentyńczyk nie wykorzystał ich nawet w części, popełniając przy tym wiele błędów, jak chociażby ten w Turynie. Klub wraz z agentem piłkarza są gotowi na wysłuchanie ofert innych klubów, więc sprawa Correi nie jest wcale pewna.

DIEGO COSTA (zostaje)
BEZ GRIEZMANNA ZNAJDZIE SIĘ DLA NIEGO MIEJSCE NA SZPICY

Wydawało się, że po ostatnich wpadkach z Barceloną i braku wsparcia klubu jasne jest, że to koniec dla Costy w Madrycie, lecz odejście Griezmanna ogranicza pole do manewru klubowym włodarzom. Simeone od zawsze chciał Costy w swojej kadrze… więc rynek chiński nie wydaje się teraz tak optymalną opcją jak pozostawienie Diego w zespole na kolejny sezon.

MORATA (zostaje)
STANIE SIĘ WAŻNYM PUNKTEM DRUŻYNY

Morata perfekcyjnie zaadaptował się do drużyny i szatni. Powinien dalej się rozwijać i jeszcze bardziej stanowić o sile ataku zespołu. Nie myśli o niczym innym niż zdobyciu tytułu i długoletnim kontynuowaniu kariery w ekipie Rojiblancos. Ale przyszły rok to czas na poczynienie kroku naprzód. 

Share
0 0 Głos
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
FanMayor
FanMayor
2020 lat temu

Razem tych co na pewno zostają jest akurat na pierwszą 11, tylko że w tym 2 bramkarzy

FanMayor
FanMayor
2020 lat temu

I ciekawe jakie sa plany wobec Vrsajlko i Gelsona?

johny
johny
2020 lat temu

Jeżeli zostanie Costa to śmiech na sali, gość gra słabo i pluje na klub a Cholo mówi, że deszcz pada.

0
Chcielibyśmy wiedzieć co o tym sądzisz, zostaw komentarz!x
()
x