1dn.1godz.57min.
11.40 X4.50 28.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Bez polotu i bez bramek: Remis Atlético w sparingu Tolucą

Wymagający dwutygodniowy obóz w Los Ángeles de San Rafael i męczący transatlantycki lot do Meksyku najwyraźniej mocno dały się we znaki piłkarzom Atlético. Podopieczni Diego Simeone bezbramkowo zremisowali bowiem w sparingu z Tolucą, nie prezentując właściwie niczego ciekawego.

Obie ekipy posłały do do boju mocne jedenastki. Gospodarze dokonali tylko jednej zmiany względem składu, który parę dni temu rozpoczął mecz pierwszej kolejki nowego sezonu ligi meksykańskiej. Cholo natomiast postawił na niemalże optymalne zestawienie, dokonując kilku roszad jedynie w defensywie.

W pierwszej połowie Rojiblancos mieli spory problem z płynną grą. Brakowało intensywności i klarownego pomysłu na grę, podczas gdy Meksykanie próbowali to wykorzystać i wyjść na prowadzenie. Na ich nieszczęście nie byli w stanie sforsować defensywy gości, a jedyną godną uwagi sytuację zmarnował Gabriel Hauche. Colchoneros ocknęli się dopiero po około dwudziestu minutach, ale i tak nie zagrozili poważnie bramce Toluki. Strzał Antoine’a Griezmanna bez problemu wyłapał Alfredo Talavera.

Na druga połowę Diego Simeone zgodnie z oczekiwaniami posłał do boju kompletnie inną jedenastkę. Gra wyglądała nieco lepiej niż przed przerwą, ale brakowało przede wszystkich okazji bramkowych. Jedynym godnym odnotowania strzałem była próba Thomasa, którą jednak bez większych problemów zatrzymał bramkarz Toluki. Z każdą kolejną minutą nogi ciążyły obu zespołom coraz mocniej, a ulgę przyniósł dopiero gwizdek arbitra kończący spotkanie.

Teraz podopieczni Cholo wrócą do Madrytu, gdzie będą się przygotowywać do udziału w Audi Cup, który zostanie rozegrany w Monachium na samym początku sierpnia.

26 lipca 2017 – Estadio Nemesio Díez

Deportivo Toluca vs. Atlético Madryt 0-0

Żółte kartki:

Sędzia: Fernando Guerrero

Skład Deportivo Toluca: Alfredo Talavera – Rodrigo Salinas, Osvaldo González (Juan Delgadillo 59′), Santiago García, Efraín Velarde – Antonio Ríos, Rodrigo López (Mateus Gonçalves 74′) – Gabriel Hauche (Martin Abundiz 74′), Pablo Barrientos (Sinha 45′ (Carlos Esquivel 65′)), Rubens Sambueza – Fernando Uribe (Enrique Triverio 59′)

Skład Atlético Madryt na pierwszą połowę: Jan Oblak – Juanfran, Stefan Savić, Lucas Hernández, Filipe – Koke, Augusto Fernández, Gabi, Yannick Carrasco – Antoine Griezmann, Fernando Torres

Skład Atlético Madryt na drugą połowę: Miguel Ángel Moyá (Axel Werner 71’) – Šime Vrsaljko, José Giménez, Diego Godín, Sergio González – Keidi Bare (Santos Borré 77’), Matías Kranevitter, Thomas, Nicolás Gaitán – Ángel Correa, Luciano Vietto