Mallorca vs Atletico Madryt
2dn.7godz.34min.
13.80 X3.25 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Betis 0-1 Atlético: Bramka Saúla i wszystko jasne

Atlético Madryt pokonało Real Betis w meczu 15. kolejki LaLiga 1-0. Jedyne trafienie w meczu zanotował Saúl Ñíguez. Rojiblancos dzięki temu nadal będą zajmować trzecią pozycję w lidze i przedłużyli do 20 meczów serię wyjazdowych spotkań w lidze bez porażki.

Mecz rozpoczął się od ostrego starcia, w którym Ryad Boudebouz faulował Gabiego i obejrzał żółtą kartkę. Po krótkim zamieszaniu grę wznowiono, a po chwili Algierczyk pokazał się z lepszej strony i oddał pierwszy strzał w meczu, lecz piłka lecąca wprost w Jana Oblaka nie miała prawa wyrządzić krzywdy.

Początek należał zdecydowanie do gospodarzy, którzy zdominowali rywala pod względem posiadania piłki. Atleti miało problem z zawiązaniem akcji, a po dośrodkowaniu Joaquína z rzutu wolnego piłki nie zdołał odpowiednio uderzyć Sergio León i piłka przeszła obok słupka.

W 30. minucie na prawej stronie z piłką znalazł się Šime Vrsaljko. Będący na wylocie z klubu Chorwat posłał płaską piłkę w pole karne, a tam próbował jej sięgnąć nieskutecznie Kévin Gameiro, a ostatecznie do siatki wpakował ją Saúl Ñíguez.

Verdiblancos nadal jednak utrzymywali się dłużej przy piłce i starali się doprowadzić do wyrównania, ale piłkarzom brakowało klarownych okazji. W 41. minucie próbował Sergio León, lecz strzał był łatwy do obrony.

Po zmianie stron ponownie zaatakował Betis. W 55. minucie Cristian Tello posłał piłkę w pole karne. Tam Sergio León ubiegł Stefana Savicia, ale był w trudnej sytuacji i zdecydował się na wstrzelenie piłki wzdłuż linii bramkowej. Nikt jednak nie był w stanie zamknąć akcji.

W 60. minucie Thomas Partey źle wybił piłkę z własnego pola karnego, a tę zgarnął Tello. Skrzydłowy zdecydował się na strzał, a fantastyczną interwencją popisał się Oblak, który przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Widząc napór graczy Beticos, Diego Simeone zdecydował się na defensywną zmianę, wprowadzając José Giméneza w miejsce Ángel Correi.

Rojiblancos grali zachowawczo w defensywie i nie kwapili się do ataków, a raczej skupili się na obronie skromnej przewagi. Andaluzyjczycy próbowali różnych sposobów, lecz nie znajdowali sposobu na blok defensywny madrytczyków.

W końcówce również Colchoneros mieli swoje okazje, ale ich poczynania również spełzły na niczym. W doliczonym czasie gry na gola polował debiutant w barwach Betisu Julio Gracia, ale nie trafił w światło bramki.

Betis – Atlético 0-1 (0-1)