Dziś mamy:29 May, 2023
04.06.2023, g. 19:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Villarreal vs Atletico Madryt
Do meczu pozostało:
6dn.10godz.38min.
11.50 X3.00 21.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Augusto Fernández: „W Atletico rywalizujesz nawet o wyjście do łazienki”

Augusto Fernández, pomocnik reprezentujący barwy Rojiblancos w latach 2016-2018 opowiada o tym, jakie znaczenie dla klubu ma Diego Simeone i jego podejście do wielkiego futbolu. 

W wywiadzie dla Olé argentyński zawodnik udzielił odpowiedzi na pytania odnoszące się do trenera Diego Simeone i tego, jak wygląda współpraca w zespole.

Cholo to wymagający trener, ale nie tylko on wymaga, „El Profe” również, w sumie to wszyscy są wymagający. W Atletico rywalizujesz nawet o wyjście do łazienki. W tym szaleństwie nie możesz stracić piłki, bo jeśli ją zgubisz, to zaczynają krzyczeć: „Dalej!, dalej!”. W ostatnim treningu na dzień przed meczem gra piłką jest zredukowana. Trening jest krótki, aby na spotkanie wyjść w pełni zmotywowanym, aby stymulować pełną agresję.

Zawodnik wypowiedział się również na temat stylu gry drużyny.

– Jest to piłka nożna, w której nie podejmujesz tak dużego ryzyka podczas szukania gry, ale priorytetem nadal jest wygrana. Często jest to dłuższe czekanie, zwycięstwo dopiero w drugiej połowie. Drużyna musi być silna z tyłu i z przodu, przechodzić szybko i płynnie między defensywą a ofensywą. Istnieje wiele odmian piłki nożnej. Im szybciej się tego nauczysz i zrozumiesz, tym lepiej. To wszystko Cię umacnia, jest doświadczeniem, sumuje się i owocuje w przyszłości. To czyni Cię piłkarsko dojrzałym.

Augusto Fernández o życiu w kwarantannie

– Jesteśmy zamknięci już ponad miesiąc. Jak to znosimy? Musimy używać wyobraźni i być kreatywni. Musimy też być nauczycielami, mamy troje dzieci, dwie dziewczynki i chłopca, którzy uczą się w wirtualnej szkole zgodnie z harmonogramem i wytycznymi. Ponieważ są to młodzi ludzie, to wymagają uwagi. Wszystko musisz wyjaśnić, pamiętać to, czego się uczyłeś, kiedy sam chodziłeś do szkoły. W Chinach rozmawiałem z Diego, pomagał mi też tłumacz, ale byłem tam sam. Stąd początkowo nie doceniałem całej tej sytuacji. Dzisiaj czuję się jak palant, dlatego staram się przekazywać to wszystko rodzinie i przyjaciołom, aby trochę podnieść ich świadomość.

Augusto Fernández rozegrał łącznie 34 spotkania w barwach Atletico, w tym okresie zanotował jedną asystę.

 

źródło: Olé, Mundo Deportivo, foto: ESPN

 0 0 Głosy
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

0
Chcielibyśmy wiedzieć co o tym sądzisz, zostaw komentarz!x