Dziś mamy:28 March, 2024
4dn.7godz.4min.

Atlético vs. Athletic 3-1: Dublet Torresa na pożegnanie Vicente Calderón

W ostatniej kolejce ligowej Atlético pokonało Athletic 3-1, dzięki dubletowi Fernando Torresa i trafieniu Ángela Correi, który zdobył ostatniego gola w historii występów Atleti na Vicente Calderón. Tym samym podopieczni Diego Simeone w dobrym stylu pożegnali stadion przed przeprowadzką na Wanda Metropolitano.

Rojiblancos chcieli w dobrym stylu pożegnać Vicente Calderón, a w 5. minucie dobrą okazję stworzył Yannick Carrasco. Belg pognał z piłką prawym skrzydłem i dograł w pole karne, gdzie jednak Fernando Torres nie zdołał dojść do piłki.

W 8. minucie piłkę z głębi pola w „szesnastkę” zagrał Tiago Mendes, a tam głową zgrał ją Antoine Griezmann. Do futbolówki dopadł Torres i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Emocje nie zdołały opaść, a Colchoneros sunęli z kolejną akcję. Mający liczebną przewagę w kontrataku starali się ją wykorzystać. Piłkę przed polem karnym otrzymał Griezmenn, który zagrał ją na lewą stronę do Koke, a ten głową zagrał do Torresa, który po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców.

Walczący o udział w europejskich pucharach Los Leones byli w trudnym położeniu, a w 17. minucie pojawiła się szansa na bramkę kontaktową. Po dośrodkowaniu ze skrzydła do sytuacji strzeleckiej doszedł Aritz Adruriz, lecz jego główkowanie okazało się niecelne.

Dwie szybko zdobyte bramki przez gospodarzy sprawiły, że przez dalszą część pierwszej połowy grali spokojniej i już nie dążyli taką intensywnością jak wcześniej do podwyższenia prowadzenia. Problem z tworzeniem klarownych okazji mieli również Baskowie, więc do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Na drugą połowę Diego Simeone desygnował tę samą XI, z kolei zmiany ofensywnej dokonał Ernesto Valverde, który w miejsce Andera Iturraspe wprowadził Iñakiego Williamsa. W 51. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego szansę miał Aymerick Laporte, który główkował, lecz strzał nad poprzeczką przerzucił Jan Oblak.

W 56. minucie kolejną składną akcję przeprowadzili gracze z Calderón. Podanie z lewej strony celowo przepuścił Torres, a piłka doszył do Carrasco, który zdecydował się na strzał z dystansu, lecz minimalnie chybił. Chwilę później Griezmann skierował piłkę do siatki, lecz był na spalonym. Francuz dobijał strzał Torresa, który gdyby trafił miałby hat-tricka, a bramka jak najbardziej byłaby zdobyta prawidłowo. Zmierzającego po trzeciego gola Fernando Torresa zatrzymał Simeone, który ściągnął Hiszpana w 64. minucie, a w jego miejsce posłał do boju Kévina Gameiro.

W 71. minucie dobrym podaniem w pole karne popisał się Iker Muniain, a piłkę przejął Óscar de Marcos. Prawy obrońca dostrzegł Williamsa i dograł do niego, a rezerwowy pokonał Oblaka i zapewnił emocje w końcówce spotkania.

W 88. minucie z boiska zszedł Tiago, dla którego było to najprawdopodobniej pożegnanie z klubem. Zanim pomocnik zszedł, wszyscy koledzy obecni na boisku zdążyli mu podziękować, a kibice oczywiście zgotowali głośną owację.

Portugalczyka zastąpił Ángel Correa, a już minutę później był bohaterem akcji swojego zespołu. Antoine Griezmann w polu karnym zdecydował się na mocny strzał, ale trafił w bliższy słupek. Do piłki dopadł Argentyńczyk i podwyższył na 3-1.

Atlético – Athletic 3-1 (2-0)

[1-0] Fernando Torres 8’ (asysta: Antoine Griezmann)

[2-0] Fernando Torres 11’ (asysta: Koke)

[2-1] Iñaki Williams 71’ (asysta: Óscar de Marcos)

[3-1] Ángel Correa 89’

Żółte kartki: Thomas, Gabi (Atlético)

Sędzia: Javier Estrada Fernández (Lleida, Katalonia)

Skład Atlético: Jan Oblak – Thomas Partey, Stefan Savić, Saúl Ñíguez, Lucas Hernández – Gabi, Tiago (Ángel Correa, 89’) Mendes, Koke, Yannick Carrasco (Nicolás Gaitán, 70’) – Antoine Griezmann, Fernando Torres

Skład Athleticu: Kepa Arrizabalaga – Óscar de Marcos, Yeray Álvarez, Aymerick Laporte, Mikel Balenziaga – Mikel San José, Ander Iturraspe (Iñaki Williams, 46’) – Raúl García (Markel Susaeta, 57’), Beñat Etxebarria (Mikel Rico, 74’), Iker Muniain – Aritz Aduriz