Atletico Madryt vs Osasuna
0dn.13godz.38min.
11.36 X4.75 28.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Atlético U-19 pewnie pokonało Zenit U-19

Bardzo dobry start w rozgrywka UEFA Youth League zanotowała drużyna Atlético U-19. W dzisiejszym meczu z rówieśnikami z Zenitu młodzi Rojiblancos zwyciężyli na własnym boisku 4-2. Gospodarze atakowali od samego początku, czego efektem był m.in. groźny strzał Héctora Hernándeza, który trafił jednak tylko w poprzeczkę. Konsekwentna gra w ofensywie przyniosła pierwszego gola w 23. minucie, kiedy to bramkę z rzutu wolnego zdobył Borja Martínez.

Podopieczni Roberto Fresnedoso nie zamierzali poprzestać na tym jednym trafieniu. Choć rywale coraz częściej gościli na połowie Atlético U-19, oddali kilka ciekawych strzałów i chwilami zaczynali przeważać, to gole i tak zdobywali tylko Los Colchoneros. Przed przerwą kibice zgromadzeni w ośrodku Majadahonda zobaczyli jeszcze dwie bramki dla młodych Rojiblancos. W 35. minucie po podaniu Arony Sané do siatki trafił Jony Ortiz, a osiem minut późnił bramkarza Rosjan pokonał Iván Calero.

W drugiej połowie zdecydowanie do ataku ruszył Zenit U-19, który starał się odrobić straty z pierwszych 45 minut. Niestety ich uderzenia albo były niecelne, albo w niezłym stylu zatrzymywał je Santi Candeo. W międzyczasie gospodarze przeprowadzili trzy zmiany. Jednym z nowych piłkarzy na boisku był Iván Alejo, który na nieco ponad 15 minut przed końcem meczu podwyższył wynik na 4-0. Stało się jasne, że Los Colchoneros nie mogą już przegrać.

Rosjanie nie załamali się jednak i walczyli przynajmniej o honorowe trafienie. W 77. minucie Alejandro 'Chele’ Gómez sfaulował jednego z rywali w polu karnym. Sędzia bez wahania podyktował 'jedenastkę’ dla gości z Sankt Petersburga, którą na gola zamienił Artem Simonyan. Starania Zenitu U-19 zostały nagrodzone jeszcze jednym golem. Na kilka chwil przed ostatnim gwizdkiem do siatki trafił Aleksey Gasilin.

Miejmy nadzieję, że dziś wieczorem podopieczni Diego Simeone powtórzą sukces swoich młodszych kolegów!

1-0 Borja Martínez 23′
2-0 Jony Ortiz 35′
3-0 Iván Calero 43′
4-0 Iván Alejo 74′
4-1 Artem Simonyan 77′ (karny)
4-2 Aleksey Gasilin 88′

Skład Atlético U-19: 1. Santi Canedo – 2. Alejandro 'Chele’ Gómez, 4. Lucas Bernard, 6. Alberto Villapalos, 3. Sergi González – 7. Arona Sané, 8. Borja Martínez, 18. Ignacio Sainz (16. Nacho Buil 67′), 11. Iván Calero (12. Iván Alejo 56′) – 9. Héctor Hernández (17. Robert Núñez 61′), 14. Jony Ortiz

Skład Zenitu U-19: 51. Maksim Rudakov – 62. Stepan Rebenko, 42. Danila Davidenko, 84. Mikhail Kovalenko, 57. Jamaldin Khodzhaniyazov (40. Pavel Barbashov 77′), 96. Ilia Kubyshkin – 73. Pavel Osipov, 97. Dmitri Khodakovskiy (75. Artem Simonyan 36′), 65. Danila Yashchuk – 48. Aleksey Gasilin, 90. Ramil Sheydaev (92. Pavel Dolgov 71′)