Dziś mamy:20 April, 2024
1dn.11godz.43min.

Atlético U-19 odpadło w ćwierćfinale Ligi Młodzieżowej

Na ¼ finału przygodę z UEFA Youth League zakończyli młodzie piłkarze Atlético Madryt. Rojiblancos w walce o Final Four przegrali z Barceloną 0-2. O awansie decydowało tylko jedno spotkanie, którego gospodarzem byli Katalończycy.

Goście próbowali zaskoczyć rywali próbami Toniego Moyi czy Joaquína, lecz losy spotkania w pierwszej połowie rozstrzygnęła Blaugrana. W 26. minucie wynik otworzył Marqués Méndez, a kwadrans później było już 2-0 za sprawą Collado.

Po przerwie Barcelona miała możliwość podwyższenia prowadzenia, ale na wysokości zadania stawał Álex dos Santos. Później straty starali się odrobić Colchoneros, lecz na niczym spełzły ich starania.

Znalezienie się w najlepszej ósemce to wyrównanie ubiegłorocznego wyniku, kiedy juniorzy Atleti przegrali z późniejszym triumfatorem – Salzburgiem.

Barcelona U-19 – Atlético U-19 2-0 (2-0)

1-0 Marqués Méndez 26’

2-0 Collado 42’

Żółte kartki: Dani Morer, Miranda (Barcelona); Agüero (Atlético)

Sędzia: Robert Madley (Anglia)

Skład Barcelony: Peña – Dani Morer (Morey, 92’), Brandáriz (Comas, 72’), Mingueza, Miranda – Jaime (Orellana, 77’), Collado, Ricard Puig – Marqués Méndez, Abel Ruiz, Carles Pérez

Skład Atlético: Alex dos Santos – Carlos Isaac, JC, Montero, Medrano – Agüero, Óscar Castro, Toni Moya (Giovanni, 56’), Joaquín (Salido, 61’) – Óscar Clemente, Salomón (Roro, 70’)