Atletico Madryt vs Osasuna
2dn.16godz.7min.
11.44 X4.50 27.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Atlético San Luis 2-0 Atlante: Zwycięstwo w przewadze z awarią prądu w tle

Atlético San Luis w 4. kolejce Ascenso MX pokonało na własnym boisku Atlante 2-0. Rywale od 21. minuty radzili sobie w „dziesiątkę” po czerwonej kartce długo stawiali opór filii Rojiblancos. Zwycięskie bramki padły dopiero w ostatnich dwudziestu minutach meczu.

Na początku meczu wśród gospodarzy szczęścia próbowali Gustavo Rodríguez oraz Sebastian Penco, lecz ich strzały nie znalazły drogi do siatki. W 21. minucie faul przed własnym polem karnym popełnił obrońca Atlante Juan Abarca i otrzymał żółtą kartę. Było to jednak jego drugie upomnienie w ciągu dwóch minut, więc musiał udać się do szatni. Gracze z San Luis wciąż atakowali, a w 37. minucie blisko otwarcia wyniku był Diego Aguilar, ale trafił w poprzeczkę.

Chwilę później na stadionie nastąpiła awaria prądu, która spowodowała przerwanie spotkania na około czternaście minut. Kibice ani trochę nie byli zmartwieni tym faktem, nadal głośno dopingując piłkarzy. Na trybunach można było zauważyć wiele świecących punktów, których źródłem były telefony komórkowe.

Po zażegnaniu problemów gracze dograli pierwszą połowę, a po zmianie stron Atlante miało jasny cel, którym było dowiezienie remisu do końca. Z tego względu gospodarze musieli sobie radzić ze zmasowaną obroną.

Przełamanie nastąpiło dopiero w 72. minucie, kiedy Jorge Sánchez zagrał w pole karne, a w nim David Castro wyprzedził rywala, dopadł do piłki, ominął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki.

Minutę później było już 2-0. Marcos Astina dośrodkował w „szesnastkę” z lewej strony boiska, a Sebastián Penco, mimo asysty dwóch przeciwników, zdołał sięgnął piłki głową i podwyższyć prowadzenie.

Po czterech meczach Potosinos mają na koncie siedem punktów i zajmują czwarte miejsce w tabeli. Nie wszystkie zespoły dokończyły jeszcze tę serię gier. Następnym oponentem Atlético będzie Cimmarones. Wyjazdowy mecz odbędzie się 18 sierpnia o 22:00 (19 sierpnia o 5:00 czasu polskiego).

Atlético San Luis – Atlante 2-0 (0-0)

[1-0] David Castro 72’ (asysta: Jorge Sánchez)

[2-0] Sebastián Penco 73’ (asysta: Marcos Astina)

Czerwona kartka: Juan Abarca 21’ (Atlante, za drugą żółtą)

Żółte kartki: Hernández, Vera, Castro (Atlético); Abarca (Atlante)

Sędzia: Jesús Bisguerra Mendiola (Irapuato, Guanajuato)

Frekwencja: 16 595 widzów

Atlético: Alejandro Palacios – Erik Vera, Emilio Mac Eachen, Alejandro Castro, Borja González – Jorge Sánchez, David Castro, Oscar Hernández (Jonathan Espericueta, 46’), Gustavo Rodríguez (Marcos Astina, 53’) – Sebastián Penco, Jonathan Dos Santos (Santiago Palacios, 68’)

Atlante: Gerardo Ruíz – Francisco Flores, Juan Abarca, Francisco Gamboa, Manuel Marroquín, Ernesto Reyes, ,Fernando Herrera, Francisco Uscanga (Alan Zamora, 81’), Diego Aguilar,(Gabriel España, 78’), Daniel Hernández, David Izazola (Carlos Cahuich, 64’)