Dziś mamy:29 March, 2024
3dn.3godz.53min.

Atlético San Luis 1-0 Murcielagos: Estadio Alfonso Lastras nadal niezdobyty

Atlético San Luis pokonało Murcielgagos w 6. kolejce Ascenso MX po bramce Sebastiána Penco. Był to trzeci z rzędu mecz podopiecznych Salvadora Reyesa na własnym boisku, w którym nie stracili ani punktu, ani bramki.

Od początku gospodarze dominowali pod względem posiadania piłki, a szczególnie aktywny był Marcos Astina, który siał zamęt w szeregach obronnych rywali. W 19. minucie bramkę zdobył Borja González, ale sędzia jej nie uznał, dopatrując się faulu obrońcy. Do końca połowy wynik nie uległ zmianie.

Wznowienie gry zostało opóźnione o dziesięć minut, gdyż na stadionie zgasło światło. Po zmianie stron kolejne minuty nie przynosiły gola, na którego kibicom przyszło czekać do 73. minuty. Długa piłka z własnej połowy została następnie głową zgrana w okolice linii szesnastego metra, a dopadł do niej Penco, który w czystej sytuacji pokonał bramkarza. W doliczonym czasie gry na trybuny został odesłany trener Murcielagos, Luis Mendoza.

Filia Rojiblancos awansowała na czwarte miejsce w tabeli, ale do dokończenia serii gier pozostało jeszcze kilka meczów. Kolejnym rywalem będzie Cafetaleros Tapachula, a spotkanie odbędzie się 8 września o 21:00 (9 sierpnia, 4:00 czasu polskiego) na boisku rywala.

Atlético San Luis – Murcielagos 1-0 (0-0)