1dn.11godz.11min.

Atlético pokonuje FC Barcelonę i zagra w półfinale Ligi Mistrzów!

Podopieczni Diego Simeone nie przestają zadziwiać. Kiedy wszystkim wydawało się, że biało-czerwona lokomotywa musi się w końcu zaciąć, piłkarze Atleti raz jeszcze zadziwili piłkarski świat, ogrywając Barcelonę 1-0 i awansowali do półfinału Ligi Mistrzów.

Konia z rzędem dla tych, którzy spodziewali się takiego rozpoczęcia meczu. Atletico już od pierwszych minut atakowało, ich poczynania ofensywne były wręcz wściekłe, szaleńcze. Wyraźnie zaskoczeni takim przebiegiem spraw zawodnicy z Barcelony pierwszego gonga dostali już w 5 minucie spotkania. Najpierw Adrian Lopez obił słupek bramki Pinto, piłkę przejęli zawodnicy Atletico, dośrodkował David Villa, świetnie odegrał Lopez, a Koke nie miał żadnych problemów z wykończeniem akcji. Pod nieobecność Diego Costy kapitalne zawody rozgrywał zarówno Villa (uderzył jeszcze w słupek i poprzeczkę), jak i Lopez, pożegnany zresztą owacją na stojąco. Rojiblancos wyprowadzali zabójcze kontry i gdyby byli bardziej skuteczni, los tego meczu byłby rozstrzygnięty już w pierwszej połowie. Ta część spotkania zdecydowanie pod dyktando Atletico. O grze Barcelony nie ma co się rozpisywać, ponieważ można było mieć poważne wątpliwości, czy gracze Gerardo Martino wogóle dojechali na to spotkanie.

Najwyraźniej byli bardzo spóźnieni, bo nawet słabszy okres na początku drugiej połowy graczy z Madrytu nie wytrącił liderów Primera Division z równowagi. Blaugrana, klasycznie, bez żadnego elementu zaskoczenia, wymieniała setki podań, z których nic nie wynikało. Warto odnotować, że najjaśniejszym punktem w grze Katalończyków był Neymar, ale i on nie potrafił doprowadzić do wyrównania.

Atletico zasłużenie ograło Barcelonę i awansowało do półfinału Ligi Mistrzów. Czy ktoś jest w stanie ich zatrzymać?

Atletico Madryt – FC Barcelona 1-0

5‘ Koke (asysta Adrian)

Wyjściowy skład Atletico Madryt: Thibaut Courtois – Juanfran, Diego Godín, Miranda, Filipe – Gabi, Tiago –Garcia, Adrian, Koke – David Villa