Dziś mamy:19 March, 2024
13dn.14godz.17min.
13.10 X3.60 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Atletico nadal bez porażki!

Dzisiejszy dzień meczowy zdecydowanie można zaliczyć do udanych. Trzy punkty zdobyte na własnym stadionie to dobry prognostyk na udane zakończenie sezonu. Drużyna prowadzona przez Diego Simeone pozostaje bez porażki od momentu wznowienia rozgrywek La Liga.

Ekipa Los Colchoneros co prawda miała kilka okazji do zdobycia bramki już na samym początku meczu, ale przez dłuższy czas nie wpadało nic. W okolicach 10. minuty zaskoczyć bramkarza Alaves próbował Alvaro Morata, ale piłka uderzona głową minęła dalszy słupek. Chwilę później strzał tyłem do bramki przez plecy wykonywał Joao Felix, ale w tej sytuacji futbolówka również powędrowała poza boisko, mijając dalszy słupek.

Pierwsza połowa nie obfitowała w zbyt wiele okazji do zdobycia przewagi w meczu. Drużyna Deportivo Alaves szczelnie broniła bramki całą jedenastką na własnej połowie, upatrując swoich szans na wygraną w kontratakach. Tych było niewiele i najczęściej kończyły się błędem bądź udaną interwencją obronców Atletico.

Początek drugiej połowy dał promyk nadziei na bardziej otwarty mecz. Zespół Deportivo Alaves nieco się otworzył i zaczął stosować agresywny pressing. Ta decyzja trenera Asiera Garitano skutkowała utworzeniem się miejsca do gry dla naszej drużyny.

W 56. minucie trener Diego Simeone dokonał dwóch zmian. Marcos Llorente zastąpił Alvaro Moratę. Boisko opuścił również Angel Correa, w którego miejscu pojawił się głodny gry Diego Costa.

Sytuacja zakończona otwarciem wyniku pojawiła się dopiero w 59. minucie. Kieran Trippier wykonywał rzut wolny z prawej strony boiska. Wrzucona futbolówka pofrunęła wprost na głowę świetnie ustawionego Saula Nigueza. Pomocnik oddał celne uderzenie, które odbijając się od ręki bramkarza, dało nam prowadzenie. Był to pierwszy celny strzał Los Colchoneros w tym meczu.

Chwilę później, bo w 62. minucie zmian dokonał trener drużyny gości. Z boiska zeszli Aleix Vidal oraz Edgar Mendez. W ich miejsce na boisko wybiegli Ruben Duarte i Joselu.

Trzy minuty później doczekaliśmy się kolejnej zmiany po stronie Atletico. Yannick Ferreira Carrasco zastąpił Joao Felixa.

Na drugą bramkę tego spotkania nie musieliśmy długo czekać. Obrońca Deportivo Alaves wykonał wślizg w polu karnym. Zbyt wysoko uniesionej nogi w kierunku Marcosa Llorente dopatrzył się sędzia, który po konsultacji z VAR podyktował rzut karny. W 71. minucie uderzenie na trafienie zamienił Diego Costa.

W 78. minucie trener Deportivo Alaves dokonał kolejnych zmian. Boisko opuścił Adrian Marin, w jego miejscu pojawił się Luis Rioja. Pau de la Fuente zmienił Pere Ponsa.

Trener Asier Garitano zdecydował się na kolejne roszady. W 85. minucie meczu Victor Camarasa zmienił Olivera Burke.

W dodatkowym czasie gry bramkę zdobyła drużyna gości. Joselu wykonywał rzut wolny, a uderzona piłka powędrowała pod murem. Interweniujący wślizgiem Koke dopuścił się niedozwolonego zagrania. Sędzia Mario Melero Lopez podyktował jedenastkę po zagraniu ręką. Rzut karny na bramkę zamienił Joselu.

Mecz zakończył się wynikiem 2-1. Ekipa Diego Simeone powiększyła przewagę nad remisującą w tej kolejce Sevillą.

źródło: foto besoccer.com, video: fangol