Dziś mamy:20 April, 2024
1dn.5godz.16min.
14.20 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Atlético Madryt nie wygrało na Mestalla w ramach La Liga od 2003 roku

W niedzielę Valencia podejmuje w lidze Atlético Madryt. Zespół ze stolicy stawiany jest w roli faworyta, choć porównanie wyników rozgrywek z ostatnich lat pomiędzy obiema ekipami wypada na korzyść drużyny z Valencii. Ostatnie zwycięstwo na Mestalla Atlético odniosło w roku 2003.

Atlético jest obecnie jednym z najlepszych klubów nie tylko w Hiszpanii, ale na skalę europejską. Podczas gdy Valencia prezentuje nieco niższy poziom. Wyniki ostatnich rozgrywek pomiędzy tymi zespołami pokazują jednak coś przeciwnego.

Atlético ostatni mecz z drużyną Walencji wygrało w sezonie 2002/2003, pokonując rywali 1:0.

Reasumując, naprzeciw siebie wyjdą zespół z Madrytu, który w 2002 roku powrócił do pierwszej ligi po dwóch latach spędzonych w niższej klasie rozgrywkowej i drużyna Valencii, przechodząca w tamtym okresie etap transformacji, w wyniku którego zespół dwukrotnie, w latach 2002 oraz 2004, zajął pierwsze miejsce w rozgrywkach ligi hiszpańskiej.

W lidze hiszpańskiej, od czasu gdy Atlético wygrało na Mestalla, Valencia zwyciężyła w 6 meczach i zanotowała 4 remisy, ostatni w roku 2011. W latach 2012 i 2013 drużyna z Madrytu doznała dwóch kolejnych porażek.

W 10 rozegranych meczach Valencia strzeliła 20 goli (średnia: 2 gole na mecz). Atlético natomiast zdobyło tylko 8, co daje średnią mniejszą niż jednego gola na mecz.

Ostatni rozegrany na stadionie Mestalla mecz między Valencią a Atlético odbył się 3 listopada 2012 roku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0. W pierwszej połowie do siatki Atlético trafił Roberto Soldado. O ostatecznym wyniku spotkania przesądził, w doliczonym czasie gry, Paragwajczyk Nelson Valdez.

Gospodarze wystąpili w składzie: Diego Alves, Joao Pereira, Rami (Victor Ruiz), Ricardo Costa, Cissokho, Gago, Tino Costa, Feghouli, Jonas (Banega), Guardado i Soldado (Valdez).

W zespole Atlético zagrali: Courtois, Juanfran, Miranda, Godín, Filipe Luis, Tiago (Mario Suárez), Gabi (Raúl García), Emre (Cristián Rodriguez), Arda, Falcao i Adrián.

Mecz z listopada 2012 roku był pojedynkiem trenerów pochodzących z Argentyny, podobnie jak zbliżające się spotkanie niedzielne. Zespołowi Atlético nadal przewodzi Diego Simeone. Natomiast po przeciwnej stronie na ławce trenerskiej zobaczymy Juana Antonio Pizziego, który [w grudniu 2013 r. – przypis red.] zastąpił na stanowisku trenera Valencii swojego rodaka Mauricio Pellegrino.

W roku 2012 trener Valencii Pellegrino został odesłany na trybuny w 42 minucie spotkania. Nie pomogła nawet interwencja Simeone na korzyść kolegi. W 90. minucie meczu z boiska usunięty został również Ricardo Costa.

W ramach rozgrywek ligi hiszpańskiej Valencia mierzyła się z Atlético na stadionie Mestalla już 73 razy. Ilość zwycięstw przeważa na korzyść drużyny z Walencji, która wygrała 39 meczów. W 16 spotkaniach zanotowano remis, a pozostałe 18 wygrali goście. W trakcie spotkań gospodarze strzelili 133 gole, graczom Atlético udało się strzelić jedynie 75.

Pierwszy mecz pomiędzy Valencią a Atlético odbył się w sezonie 1935/1936, na krótko przed przerwaniem rozgrywek z powodu wybuchu wojny domowej. Spotkanie wygrali gospodarze 2:0.

Wśród sukcesów Valencii wyróżnić należy wysokie – choć bardzo już odległe w czasie – wygrane, jak zwycięstwo 5:0 w sezonie 1944/1945, rok później 6:1, oraz 6:0 w sezonie 1949/1950. Zwycięstwa gości kończyły się zwykle różnicą jednego gola.