Dziś mamy:24 April, 2024
3dn.3godz.39min.

Atletico B wciąż walczy o fazę play-off

Dziś o godzinie 17:00 obserwować mogliśmy kolejne żywe i emocjonujące spotkanie z udziałem Atletico B. Tym razem w ramach 32. kolejki rozgrywek Segunda Division B (Grupa I) podopieczni Milinko Panticia zmierzyli się w wyjazdowym meczu z drużyną Getafe B. Niestety nie udało im się osiągnąć podobnego rezultatu, co ich koledzy z pierwszej drużyny i ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. Od pierwszego gwizdka obie ekipy obrały na cel strzelenie gola. Już w 8. minucie udało się to gospodarzom – Javi Flores wykorzystał podanie z prawej strony od Erica i wpakował piłkę do bramki gości. Jednak na odpowiedź Atletico B nie trzeba było długo czekać, bo już 60 sekund później Pedro zdobył wyrównującą bramkę. Młody napastnik dokonał tego po tym, jak z rzutu rożnego dośrodkował Fer Lopez, a piłkę przedłużył Cesar Ortiz. Po pół godzinie gry na prowadzenie wyszli goście. Fantastyczną bramkę zdobył Fer Lopez, który przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał zaskoczonego i bezradnego Tomeu. Po przerwie Getafe B zwiększyło swój napór na bramkę Atletico B, ale podopieczni Panticia nie dawali za wygraną i również starali się atakować, ale strzały Kadera i Ivana nie dały oczekiwanego efektu. Gospodarzom udało się doprowadzić do remisu w 78. minucie, kiedy to Juan Uriate mocno uderzył piłkę, a ta odbiła się od Cesara Ortiza i spowodowała, że Iago był bez jakichkolwiek szans na skuteczną interwencję. W samej końcówce Atletico B mogło zdobyć decydującą o zwycięstwie bramkę, ale najpierw Gerard strzelił w słupek, a następnie dobitka Omara nie była na tyle dobra, aby przyniosła gola. Mimo to Pantić może być zadowolony ze swojego zespołu, który nie przegrał już od 9 spotkań (6 zwycięstw i 3 remisy).

Skład Atletico B: Iago – Regalon, Cesar Ortiz, Michel, Elbis – Fer Lopez, Saul, Kader, Noguera (Sergio Marcos 67′), Ivan (Omar 51′) – Pedro (Gerard 79′)

1:0 – Javi Flores 8′
1:1 – Pedro 9′
1:2 – Fer Lopez 30′
2:2 – Juan Uriate 78′

W tym sezonie raczej na pewno na 1. miejscu uplasują się piłkarze Realu Madryt B (obecnie 65pkt na koncie). Jednak rywalizacja o dalsze pozycje jest bardzo ciekawa! A oto jak wygląda walka o miejsca play-off (ostatnim miejsce dającym awans do fazy play-off jest miejsce 4.):