Atletico Madryt vs Celta Vigo
7dn.13godz.34min.
11.40 X4.75 27.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Atlético 2-1 Real Sociedad: Trzy punkty po remontadzie

Atlético Madryt zwyciężyło z Realem Sociedad 2-1 w meczu 14. kolejki LaLiga. Pierwsi z trafienia cieszyli się goście, lecz w drugiej odsłonie nacierający Rojiblancos odwrócili losy spotkania i zdobyli trzy punkty, które zagwarantowały bramki Filipe Luísa oraz Antoine’a Griezmanna w końcówce meczu.

W 10. minucie świetne długie podanie od Koke otrzymał Kévin Gameiro, który urwał się obrońcom, ale nie potrafił tym razem wykorzystać swojej szybkości i pozwolił się dogonić rywalowi. Zabrakło strzału, a próba odegrania nie przyniosła pożądanego rezultatu.

Pięć minut później zbyt słabo na własnej połowie podał Thomas Partey. Xabi Prieto ubiegł Diego Godína, a następnie podał do Williana José, który jednak oddał fatalny strzał, który powędrował wysoko ponad poprzeczką.

Był to okres przewagi gości, którzy ponownie zagrozili bramce Jana Oblaka, kiedy w sytuacji sam na sam ze Słoweńcem znalazł się Xabi Prieto po dobrym podaniu z lewej strony. Golkiper Rojiblancos wyszedł z linii i popisał się skuteczną interwencją.

Gracze ze stolicy odpowiedzieli akcją Antoine’a Griezmanna, który wrzucił futbolówkę w pole karne, lecz nie zdołał jej przyjąć Ángel Correa, a także Gameiro nie zdołał w porę zareagować.

W 28. minucie Mkel Oyarzabal otrzymał dobrą górną piłkę i wbiegł w pole karne. Powstrzymać próbował go Oblak, lecz nie trafił w piłkę i popełnił faul. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Willian José i strzałem w środek bramki dał prowadzenie Baskom.

W 35. minucie Gameiro dobrze zagrał do Correi w polu karnym, ale ten zmarnował sytuację sam na sam z Gerónimo Rullim. W odpowiedzi Txuri-Urdin ruszyli do kontry, ale fantastyczny powrót i czysty wślizg zaliczył Gabi, który wybił piłkę Oyarzabalowi. Po chwili ponownie swoich sił próbował Correa, lecz znowu górą był argentyński bramkarza. Zaczęła się zaznaczać przewaga gospodarzy.

Po zmianie stron ponownie szansę na wyrównanie miał Correa. Atakujący odebrał podanie w „szesnastce”, ale z kilku metrów posłał piłkę ponad poprzeczką. To trzecia była trzecia znakomita okazja zmarnowana przez Argentyńczyka.

W 53. minucie Atleti miało rzut wolny i po dośrodkowaniu Griezmanna zgrał piłkę głową, a piłkę do siatki skierował Saúl Ñíguez. Gol nie został jednak uznany, gdyż Francuz był na spalonym w momencie podania.

Podopieczni Diego Simeone nie dawali za wygraną i dążyli do zwycięstwa. Gracze szukali swojej szansy w uderzeniach z dystansu. Do wysiłku bramkarza zmusił najpierw Koke, a następnie Rulli pewnie wyłapał strzał Griezmanna.

Wyrównanie przyszło w 64. minucie. Z piłką na prawej stronie znalazł się Saúl, który ograł rywala, a następnie wrzucił w pole karne. Tam zagranie odebrał Filipe Luís, który zrobił zamach i strzałem w dalszy słupek zdobył bramkę.

Utracone prowadzenie podziałało pobudzająco na graczy z Donostii. W kolejnej akcji doskonałą okazję miał Prieto, który otrzymał piłkę w polu karnym i właściwie bez asysty obrońców popisał się złym strzałem.

W 72. minucie świetnym dośrodkowaniem popisał się Yannick Carrasco, który chwilę wcześniej pojawił się na placu gry. Zagranie doszło do Griezmanna, który dobrze uderzył głową, ale świetną paradę zanotował Rulli. Inny rezerwowy Fernando Torres w kolejnej akcji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego groźnie uderzył, ale ponownie czujność zachował bramkarz.

Swojej szansy na wygraną szukał także Real Sociedad. W 77. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepilnowany David Zurutuza główkował minimalnie obok słupka. W odpowiedzi Griezmann uderzył ponad bramką, a potem akcja ponownie przeniosła się pod pole karne Materacy, lecz Willianowi José udało się wywalczyć jedynie rzut rożny.

W 88. minucie na dośrodkowanie w pole karne zdecydował się Koke, a piłka doszła do Saúla, który zgrał ją wzdłuż głową, a tam z najbliższej odległości do siatki wpakował ją Griezmann.

Atlético – Real Sociedad 2-1 (0-1)

[0-1] Willian José 29’-k.

[1-1] Filipe Luís 64’ (asysta: Saúl Ñíguez)

[2-1] Antoine Griezmann 88’

Żółte kartki: Godín (Atlético); Prieto, Rulli (Sociedad)

Sędzia: Santiago Jaume Latre (Huesca, Aragonia)

Skład Atlético: Jan Oblak – Thomas Partey, José Giménez, Diego Godín, Filipe Luís – Ángel Correa (Yannick Carrasco, 70’), Gabi, Saúl Ñíguez, Koke – Antoine Griezmann (Augusto Fernández, 90’), Kévin Gameiro (Fernando Torres, 70’)

Skład Realu Sociedad: Gerónimo Rulli – Álvaro Odriozola, Aritz Elustongo, Iñigo Martínez, Kévin Rodrigues – Asier Illaramendi, Igor Zubeldia, David Zurutuza, Xabi Prieto (Sergio Canales, 70’) – Willian José, Mikel Oyarzabal