Villarreal vs Atletico Madryt
3dn.3godz.31min.
13.10 X3.75 22.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Atlético 1-0 København: Formalności stało się zadość

Atlético Madryt pokonało po raz drugi FC København i zgodnie z planem awansowało do 1/8 finału Ligi Europy. Minimalne zwycięstwo 1-0 zapewnił gol będącego ostatnio w wysokiej dyspozycji Kévina Gameiro. Rojiblancos kolejnego rywala poznają w jutrzejszym losowaniu, które odbędzie się w Nyonie o 13:00.

Gospodarze świetnie rozpoczęli mecz i już w siódmej minucie zdołali wyjść na prowadzenie. Przed polem karnym piłkę otrzymał Gameiro, który nie był specjalnie atakowany przez rywali i po odpowiednim ułożeniu futbolówki oddał mocny strzał z dystansu, który znalazł miejsce w siatce.

Po niespełna kwadransie gry mogło być 2-0. Graczom Diego Simeone udało się przedostać w pole karny rywali, po czym piłka została wyłożona na środek do Fernando Torresa, który z bliskiej odległości nie zdołał pokonać Stephana Andersena. Golkiper zanotował skuteczną interwencję.

Do głosu starali się dojść Duńczycy, pragnący pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie. Ich akcje były momentami szybkie, ale Jan Oblak nie odczuł większego zagrożenia z ich strony. Colchoneros również nie błyszczeli skutecznością.

Po zmianie stron bardzo aktywny na prawej falce był Ángel Correa, który próbował nadawać tempo akcjom swojej drużyny. Z groźną akcją wyszli jednak piłkarze z Kopenhagi, ale Oblak zatrzymał Pierosa Sotiriou.

W 64. minucie rezerwowy Nicolás Gaitán sunął z piłką w środku pola i prostopadłym podaniem uruchomił Gameiro, który wykorzystał swoją szybkość i wygrał pojedynek biegowy z obrońcą. Francuz miał przed sobą tylko bramkarza, lecz nie popisał się najlepszym strzałem i zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

Im bliżej końca spotkania, tym Atleti miało mnie ochoty na forsowanie tempa i oddało inicjatywę rywalom, którzy mimo kilku okazji nie zdołali doprowadzić do wyrównania.

Atlético – København 1-0 (1-0)