Dziś mamy:28 March, 2024
3dn.21godz.19min.

540 minut bez straty gola

Malaga, Villarreal, Real Sociedad, Osasuna, Valencia i Racing – z tymi sześcioma zespołami mierzyło się Atletico Madryt odkąd Diego Simeone zasiadł na ławce trenerskiej. Żadna z wymienionych drużyn nie zdołała strzelić Rojiblancos nawet jednego gola. Ostatni raz Thibauta Courtoisa pokonał Roque Santa Cruz, a bramka padła w doliczonym czasie gry w przegrany 0:2 meczu z Betisem, który odbył się 18. grudnia. Jak łatwo policzyć, belgijski bramkarz jest niepokonany w ligowych rozgrywkach od 540 minut. Kolejną okazją do przedłużenia tej serii będzie mecz ze Sportingiem Gijon, który odbędzie się w przyszłą niedzielę.

Przypomnijmy, że rekord minut bez puszczenia bramki w rozgrywkach La Liga należy do byłego bramkarza i legendy Atletico Madryt, a obecnego trenera Granady – Abela Resino, który w sezonie 1990/91 był niepokonany przez 1275 minut (w 13 kolejnych meczach nie puścił bramki). Co ciekawe jeszcze do 2009 roku było to rekordem nie tylko w Hiszpanii, ale w całej Europie. Jednak niecałe 3 lata temu wyczyn ten pobił grający wówczas w Manchesterze United Edwin van der Sar.