Atletico Madryt vs Real Madryt
2dn.19godz.36min.
12.76 X3.52 22.48 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Sudamericano U-20: Urugwaj idzie jak burza, trzeci gol Schiappacasse

W fazie finałowej Mistrzostw Ameryki Południowej do lat 20 Urugwaj kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. W swoim trzecim spotkaniu pokonał Kolumbię 3-0, a bramką popisał się Nicolás Schiappacasse, dla którego było to trzecie trafienie na turnieju w szóstym meczu.

Celestes na prowadzenie wyszli w końcówce pierwszej połowy. Wówczas w pole karne z piłką wbiegł Rodrigo Bentancur i wycofał ją do Facundo Wallera, a ten z linii „szesnastki” posłał wysoki i niezbyt mocny strzał, którego nie sięgnął golkiper.

Na 2-0 podwyższył Schiappacasse w 65. minucie. Napastnika Atlético dostrzegł Agustín Canobbio i podał mu piłkę za plecy obrońców, a 18-latek bez większych problemów pokonał wychodzącego z bramki Manuela Ariasa. W 79. minucie piłkę w polu karnym otrzymał Nicolás De la Cruz i będąc na czystej pozycji został sfaulowany przez Kevina Balantę. Arbiter wskazał na 11. metr, a Kolumbijczykowi pokazał czerwoną kartkę. Do „jedenastki” podszedł poszkodowany i podwyższył wynik spotkania.

Urugwaj po trzech meczach ma na koncie komplet dziewięciu punktów i pewnie zmierza po mistrzostwo kontynentu w tej kategorii wiekowej. Podopieczni Fabiána Coito mają pięć punktów przewagi nad kolejnymi ekipami, lecz swojego spotkania nie zakończyła jeszcze Argentyna, która w przypadku zwycięstwa będzie traciła trzy „oczka”. Niepokonani w finałowej fazie zawodnicy zapewnili sobie już udział w Mistrzostwach Świata U-20, które odbędą się w Korei Południowej na przełomie maja i czerwca. W przedostatniej kolejce przeciwnikiem Charrúas będzie Wenezuela, a spotkanie odbędzie się 8 lutego o 18:15 (0:15 czasu polskiego).

Urugwaj – Kolumbia 3-0 (1-0)

[1-0] Facundo Waller 41’ (asysta: Rodrigo Bentancur)

[2-0] Nicolás Schiappacasse 65’ (asysta: Agustín Canobbio)

[3-0] Nicolás De la Cruz 82’-k.

Czerwona kartka: Kevin Balanta 79’ (Kolumbia, za faul)

Żółte kartki: Rogel, Bentancur, De la Cruz (Urugwaj); Rojano, Ramírez (Kolumbia)

Sędzia: Mario Díaz de Vivar (Paragwaj)

Skład Urugwaju: Santiago Mele – José Rodríguez, Agustín Rogel, Matías Viña, Mathías Olivera – Rodrigo Bentancur, Carlos Benavídez, Facundo Waller – Nicolás De la Cruz (Joaquín Ardaiz, 84’) – Rodrigo Amaral (Agustín Canobbio, 56’), Nicolás Schiappacasse (Marcelo Saracchi, 72’)

Skład Kolumbii: Manuel Arias – Leyser Chaverra, Harold Balanta, Carlos Cuesta, Anderson Arroyo –Daniel Rojano (Luis Fernando Díaz, 46’), Kevin Balanta, Ever Valencia, Juan Ramírez (Christian Mina, 63’) – Jorge Obregón (Michael Gómez, 57’), Juan Hernández