Dziś mamy:19 April, 2024
1dn.22godz.56min.

Statystyki: Rojiblancos nie strzelają goli z dystansu, Cebolla etatowym zmiennikiem

Jak dotąd, Atlético Madryt strzeliło w La Liga 52 gole. Lepsze pod tym względem są jedynie ekipy Realu (60) i FC Barcelony (57). Jest jednak klasyfikacja, w której podopieczni Diego Simeone są najgorsi spośród wszystkich drużyn grających w Primera División. Chodzi o ilość bramek zdobytych po uderzeniach spoza pola karnego. W dotychczasowych 21 kolejkach Rojiblancos nie zrobili tego ani razu. Każdemu z pozostałych zespołów udało się to co najmniej raz (najlepsi są Królewscy – 12 oraz Blaugrana i Sevilla – po 7). Atlético Madryt trafia więc do siatki po dośrodkowaniach, kontratakach i akcjach kombinacyjnych, jednak nigdy po strzałach z dystansu.

– – – – –

David Villa wystąpił na razie we wszystkich 21 seriach spotkań. El Guaje jednak zaledwie pięć razy rozegrał pełne 90 minut (ostatni raz miał miejscy przy okazji wygranego 7-0 meczu z Getafe). Hiszpański napastnik aż 15 razy był zdejmowany z boiska w trakcie drugiej połowy, a raz wchodził na murawę z ławki. Mimo to zdołał strzelić w La Liga 10 goli, co czyni go drugim najlepszym strzelcem Rojiblancos w lidze. Na drugim biegunie jest Cristian Rodríguez, który każdy ze swoich 13 występów w Primera División zaczynał jako rezerwowy. W ciągu 173 minut Cebolla zdobył 1 bramkę.