Celta Vigo vs Atletico Madryt
3dn.22godz.25min.
13.50 X3.60 22.05 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Rojiblancos śrubują kolejne klubowe rekordy

Wczorajsze zwycięstwo nad Celtą (1:0) było ważne nie tylko ze względu na zdobyty komplet punktów oraz fakt, że piłkarze Atletico udadzą się na przerwę świąteczną w bardzo dobrych nastrojach. Dzięki niemu Rojiblancos udało się także wyśrubować kilka klubowych rekordów, które będzie można jeszcze poprawiać w 2013 roku. Jak łatwo się domyślić chodzi głównie o passe meczów na Vicente Calderon.

Pierwszą serią są kolejne wygrywane spotkania na własnym obiekcie. Stary rekord wynosił 13 i został wyrównany po starciu z Deportivo. Obecnie jest ich już 15 i nie zapowiada się na to, by podopieczni Diego Simeone mieli przerwać tę passę w styczniu. Na początku przyszłego roku do Madrytu zawitają Real Saragossa i Levante (w ramach La Liga) oraz ktoś z dwójki Las Palmas / Betis (w Copa del Rey). Jak dotąd lista kolejnych zwycięstw wygląda następująco:

vs. Celta 1:0 (La Liga)

Dzięki tak wspaniałym wynikom Los Colchoneros są w obecnych rozgrywkach La Liga najlepszą drużyną jeśli chodzi o starcia na własnym boisku – do tej pory na 9 takich potyczek wygrali każdą z nich. Warto również wspomnieć o kilku innych seriach:

Atletico nie przegrało u siebie 18 ostatnich meczów
7 ostatnich spotkań na Vicente Calderon kończyło się dla Rojiblancos bez straty gola
Podopieczni Diego Simeone nie zremisowali w żadnym z ostatnich 26 pojedynków (ostatni taki mecz miał miejsce na inaugurację sezonu z Levante – 1:1)