Celta Vigo vs Atletico Madryt
3dn.15godz.34min.
13.50 X3.60 22.05 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport: Kompromitacja Milanu w Sassuolo, Massimiliano Allegri zwolniony

Kibice na Stadio Alberto Braglia mogli dziś obejrzeć naprawdę niezwykły mecz. Sassuolo podejmowało bowiem Milan, który przez niemal wszystkich wskazywany był jako bezsprzeczny faworyt tego pojedynku. Gospodarze przegrali ostatnich 5 meczów, a w ciągu tego sezonu zaliczyli m.in. koszmarne występy z Interem (0-7 u siebie) i Juventusem (0-4 na wyjeździe). Dlatego też Rossoneri musieli wrócić do siebie z kompletem punktów, nawet jeśli musieli sobie radzić bez Marco Amelii (najprawdopodobniej odejdzie jeszcze w zimie), Kévina Constanta, Ignazio Abate, Valter Birsa, Stephana El Shaarawy’ego (cała czwórka ma problemy ze zdrowiem) i Sulleya Muntariego (zawieszony za czerwoną kartkę). Na ławce rezerwowych z kolei po raz pierwszy usiadł sprowadzony z CSKA Moskwa Keisuke Honda.

Mecz nie mógł się zacząć lepiej dla podopiecznych Massimiliano Allegregio. Już po kwadransie prowadzili oni 2-0. Najpierw na listę strzelców wpisał się Robinho, który otrzymał niezłe podanie od Nigela de Jonga, wbiegł z piłką w pole karne i z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi Sassuolo. Kilka minut później na prawej stronie o futbolówkę skutecznie powalczył Bryan Cristante. Młody pomocnik wszedł z nią w szesnastkę, po czym wyłożył ją na dwunasty metr do Mario Balotellego. Napastnik reprezentacji Włoch bez problemu pokonał Gianlucę Pegolo.

Wszystko wskazywało na to, że Milan odniesie łatwe zwycięstwo. Nic bardziej mylnego. Kilkadziesiąt sekund po trafieniu Super Mario, błąd defensywy Rossonerich wykorzystał Domenico Berardi. 19-latek dostał podanie od Jasmina Kurticia, które minęło pięciu zawodników gości i wybiegając zza pleców środkowych obrońców z kilku metrów pokonał Christiana Abbiatiego. W 28. minucie ten sam zawodnik doprowadził do wyrównania. Choć pierwszy strzał został zablokowany, to Daniele Bonera i Cristian Zapata na tyle nieudolnie upilnowali snajpera gospodarzy, że ten zdołał znów opanować piłkę i umieścić ją w bramce przy krótkim słupku, którego nie pokrył zbyt dobrze golkiper Milanu. Przed przerwą Domenico Berardi zdołał skompletować klasycznego hat-tricka, wprawiając w osłupienie fanów zarówno Sassuolo, jak i Rossonerich. Alessandro Longhi dośrodkował z lewej strony na długi słupek, a tam do futbolówki dopadł 19-letni napastnik, którego znów źle pilnowali defensorzy gości.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy podopieczni Eusebio Di Francesco zadali kolejny cios. Kat znów był ten sam. Po świetnej kontrze w 47. minucie, wbiegający na jedenasty metr Domenico Berardi otrzymał podanie z lewej strony i, mimo próby interwencji kilku piłkarzy Milanu, po raz czwarty pokonał Christiana Abbiatiego. Podopieczni Massimiliano Allegriego starali się doprowadzić przynajmniej do remisu, jednak niewiele im wychodziło. W 65. minucie na boisku pojawił się Keisuke Honda, który zaliczył oficjalny debiut w barwach Diavolo. Wejście Japończyka wiele jednak nie dało, bowiem Milan był w stanie zdobyć jeszcze tylko jedną bramkę. Na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem celnym strzałem z dystansu popisał się Riccardo Montolivo, co jednak nie pozwoliło uniknąć kompromitującej porażki.

Po 19 kolejkach Rossoneri zajmują 11. miejsce w Serie A (22 punkty), tracąc 10 oczek do europejskich pucharów, 20 do Ligi Mistrzów i aż 30 do prowadzącego Juventusu. Kolejny mecz Milan rozegra w środę – na San Siro zmierzy sę z drugoligową Spezią Calcio w ramach 1/8 finału Coppa Italia.

[0-1] Robinho 9′
[0-2] Mario Balotelli 13′
[1-2] Domenico Berardi 15′
[2-2] Domenico Berardi 28′
[3-2] Domenico Berardi 41′
[4-2] Domenico Berardi 47′
[4-3] Riccardo Montolivo 86′

Skład Sassuolo: Gianluca Pegolo – Marcello Gazzola, Luca Antei, Lorenzo Ariaudo, Francesco Magnanelli, Alessandro Longhi – Jasmin Kurtic (Lino Marzorati 87′), Raman Chibsah, Reto Ziegler, Domenico Berardi (Ezequiel Schelotto 78′) – Simone Zaza (Antonio Floro Flores 84′)

Skład Milanu: Christian Abbiati – Mattia De Sciglio, Cristian Zapata, Daniele Bonera, Urby Emanuelson – Bryan Cristante (Riccardo Montolivo 55′), Nigel de Jong, Antonio Nocerino (Giampaolo Pazzini 55′) – Kaká, Robinho (Keisuke Honda 65′), Mario Balotelli

Żółte kartki: Luca Antei, Reto Ziegler, Simone Zaza, Marcello Gazzola, Gianluca Pegolo (Sassuolo); Daniele Bonera, Mario Balotelli, Mattia De Sciglio (Milan)