Vallecano vs Atletico Madryt
1dn.22godz.27min.
14.75 X3.30 21.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Piłkarki Atlético pewnie awansowały do półfinału Copa de la Reina

W rozegranym dziś meczu ćwierćfinałowym Copa del Reina piłkarki Atlético rozgromiły rywalki ze Sportingu Huelva aż 7-0. Dzięki temu zwycięstwu awansowały one do półfinału tych rozgrywek.

Rojiblancas od samego początku zdecydowanie przeważały nad swoimi przeciwniczkami, które w zeszłym roku sięgnęły po Puchar Hiszpanii. Początkowo powstrzymywała je albo bramkarka Marta Gaya, albo obramowanie bramki.

W końcu jednym worek z golami się rozwiązał. W pierwszej połowie do siatki trafiały kolejno Sonia Bermúdez, Ángela Sosa i Priscila Borja, dzięki czemu do przerwy losy awansu były już praktycznie rozstrzygnięte.

Colchoneras nie zwalniały jednak tempa i od początku drugiej połowy nadal zaciekle atakowały, chcąc ugrać jak najwyższe zwycięstwo. Między 50. a 59. minutą piłkarki Atlético zdobyły kolejne trzy bramki, których autorkami były Esther González (wcześniej nie miała ona szczęścia i w pierwszej połowie dwa jej strzały trafiały w poprzeczkę i słupek), Sonia Bermúdez bezpośrednio z rzutu wolnego i Priscila Borja.

Na dziesięć minut przed końcem wynik meczu ustaliła Débora García. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem swoją szansę miała również rozgrywająca znakomite spotkanie Kenti Robes, ale Meksykanka trafiła w słupek.

Skład Atlético Féminas: Lola Gallardo – Kenti Robles, Marta Cazalla, María León (Noelia Tudela 56′) , Beatriz Beltrán (Nagore Calderón 63′) – Silvia Meseguer, Ángela Sosa – Amanda Sampedro, Priscila Borja (María Bores 63′), Sonia Bermúdez – Esther González (Débora García 68′)

* * * * *

W półfinale podopieczne Ángela Villacampy zmierzą się z Valencią, która w ćwierćfinale pokonała Tenerife 3-0. W drugiej parze Barcelona spotka się z Levante. Oba pojedynki zostaną rozegrane w piątek (24 czerwca) na boisku w należącym do hiszpańskiej federacji ośrodku Las Rozas (odbyły się tam także starcia ćwierćfinałowe). Finał zaplanowano na niedzielę (26 czerwca).