Celta Vigo vs Atletico Madryt
1dn.18godz.2min.
13.90 X3.73 21.96 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Pierwsza wygrana Atlético U-19 w UEFA Youth League

Piłkarze Atlético Madryt U-19 wygrali z rówieśnikami z Rostowa w Lidze Młodzieżowej 3-1. Bramki dla zwycięzców zdobyli Aleksiej Nieskromny (samobójczy), Yael Ballestros oraz Salamón Obama. Po remisie z PSV oraz porażce z Bayernem, jest to pierwsza grupowa wygrana.

Spotkanie odbyło się na sztucznej murawie Stadionu Łokomotiw. Na prowadzenie tuż przed przerwą wyszli goście, kiedy strzał Juana Moreno przeciął Nieskromny, który zaskoczył własnego bramkarza. W 62. minucie na 2-0 podwyższył Yael, skutecznie egzekwując rzut wolny. Radość Rojiblancos nie trwała jednak długo, gdyż po dwóch minutach bramkę kontaktową zdobył Dmitrij Weber. Ostatnie słowo należało jednak do Hiszpanów, którzy w 83 minucie podwyższyli na 3-1 za sprawą Obamy.

Rostów U-19 – Atlético U-19 1-3 (0-1)

[0-1] Aleksiej Nieskromny 45+1’ – sam.

[0-2] Yael Ballestros 62’

[1-2] Dmitrij Weber 64’

[1-3] Salamón Obama 83’

Żółte kartki: Dulajew, Kirjakow (Rostów); Mikel Carro (Atlético)

Sędzia: Srdjan Jovanović (Serbia)

Skład Rostowa: Jewgienij Goszew – Siergiej Kirjakow (Igor Czerkasow, 84’), Norik Mkrtczan, Dmitrij Tananiejew, Aleksiej Nieskromny, Maksim Suchomlinow – Filipp Kondrjukow (c), Siergiej Zabrodin, Dmitrij Weber – Dżambułat Dulajew (Denis Karnuta, 75’), Dmitrij Sołowjew (Roman Pietrow, 87’)

Skład Atlético: Carlos Marín – Andrés Solano, Aitor Puñal, Tachi (Fernando Montero, 41’), Manny – Juan Moreno, Mikel Carro, Yael Ballesteros, Rubén Fernández (c) – Alberto Ródenas (Pablo De Castro, 73’), Salomón Obama (Giovanni Navarro, 84’)