Dziś mamy:20 April, 2024
1dn.17godz.48min.

Las Palmas 1-5 Atlético: Piorunujący początek i dublet Koke

Atlético w fantastycznym stylu pokonało Las Palmas 5-1, notując pierwsze zwycięstwo w bieżącej kampanii. Podopieczni Diego Simeone już po pięciu minutach prowadzili 2-0, aby po przerwie dorzucić kolejne bramki, głównie dzięki Koke, które ustrzelił dublet w efektowny sposób.

Diego Simeone dokonał pięciu zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do potyczki z Gironą, a spotkanie nie mogło rozpocząć się lepiej dla Rojiblancos. Już w trzeciej minucie gracze wymienili kilka szybkich podań przed polem karnym, a w „szesnastkę” do Ángela Correi sprytnie zagrał Luciano Vietto. Pierwszy z wymienionych Argentyńczyków zabawił się z obrońcami rywali i będąc przez nich osaczony zdołał oddać strzał, który zatrzepotał w siatce.

Zaledwie dwie minuty później Saúl Ñíguez rozgrywał piłkę i dostrzegł biegnącego po lewej stronie Yannicka Carrasco, do którego zagrał. Belg wbiegł w pole karne i dosyć łatwo wymanewrował Davida Simóna, po czym uderzył po dalszym słupku i pokonał Leandro Chichizolę, podwyższając prowadzenie.

Kolejne minuty były spokojniejsze, a Kanaryjczycy starali się podnieść po nokdaunie. Udawało im się zbliżać do bramki strzeżonej przez Jana Oblaka, ale obrońcy Atleti nie popełniali błędów i asekurowali się nawzajem. Mając korzystny rezultat, przyjezdni zaczęli grać coraz mnie ofensywnie i oddawali pole Los Amarillos. Ci jednak nie byli w stanie stworzyć zagrożenia.

W pierwszej połowie z bardzo dobrej strony pokazał się Thomas Partey, który dość nieoczekiwanie pojawił się w wyjściowej XI. Ghańczyk był obecny w wielu obszarach boiska, a także starał się rozrzucać piłki, co udanie czynił. Przed przerwą ostatnią szansę na zmianę rezultatu miało Las Palmas, ale Mauricio Lemos minimalnie chybił z rzutu wolnego egzekwowanego z dużej odległości.

Po przerwie zobaczyliśmy identyczne XI, a znowu mocne otwarcie chcieli mieć Colchoneros. Wiele chęci miał Correa, który starał się grać niekonwencjonalnie, ale nie zawsze znajdował zrozumienie z kolegami w ataku. Drużyna z Estadio Gran Canaria znowu z rzutu wolnego próbował Lemos, ale strzał nie miał prawa w żaden sposób zaskoczyć Oblaka.

W 58. minucie z piłką na lewej stronie znalazł się Momo. Doświadczony skrzydłowy dośrodkował w pole karne, a tam futbolówki sięgnął Jonathan Calleri, który pokonał Oblaka. Wrzutki nie zdołał przeciąć Diego Godín, który ponosi część odpowiedzialności za straconego gola.

Cztery minuty później Gabi zanotował odbiór w środku pola i zainicjował atak zespołu. Biegnący z piłką Carrasco nie zdołał dobrze dograć w polu karnym, a wycofaną futbolówkę zgarnął Koke, który po chwili świetnym strzałem z dystansu nie dał szans golkiperowi.

Las Palmas odczuwało coraz większe zmęczenie i było zdecydowanie podłamane stratą bramki. Momentami gospodarze mieli problem z wyprowadzeniem piłki. Kolejny cios przyszedł w 75. minucie, kiedy Gabi odzyskał piłkę przed polem karnym i uruchomił Carrasco. Ten chciał indywidualnie rozwiązać akcję, ale jeden z obrońców wybił go z rytmu, a piłka znalazła się w powietrzu. Tę „nożycami” sięgnął Koke, który wpakował ją do bramki, kompletując dublet.

Sześć minut później rzut karny wywalczyli gracze z Wysp Kanaryjskich, a do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Jonathan Viera. Ten jednak nie uderzył zbyt dobrze i słoweński golkiper popisał się skuteczną interwencją.

Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Gabi zainicjował akcję lewą strona, a następnie Carrasco zgrał do środka przed pole karne do Thomasa. Pomocnik spokojnie przyjął sobie piłkę, po czym huknął i zdobył kolejną piękną bramkę w tym meczu.

Las Palmas – Atlético 1-5 (0-2)

[0-1] Ángel Correa 3’ (asysta: Luciano Vietto)

[0-2] Yannick Carrasco 5’ (asysta: Saúl Ñíguez)

[1-2] Jonathan Calleri 58’ (asysta: Momo)

[1-3] Koke 62’

[1-4] Koke 75’

[1-5] Thomas Partey 88’ (asysta: Yannick Carrasco)