Atletico Madryt vs Athletic Bilbao
1dn.15godz.19min.
11.95 X3.50 24.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Filipe Luís, Oblak i Godín najlepsi w La Liga wg CIES Football Observatory

Atlético Madryt rozgrywa świetny sezon. Do przedostatniej kolejki Primera División liczyło się w walce o mistrzostwo kraju i wciąż ma szansę na zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Ponadto na krajowym podwórku nie ma sobie równych w grze obronnej, czego dowodzi tylko 18 goli puszczonych przez Jana Oblaka w 37 meczach. Nic więc dziwnego, że niezależna instytucja CIES Footbal Observatory Uniwersytetu w Neuchâtel uznała 3 graczy Rojiblancos najlepszymi na swoich pozycjach w La Liga.

O największym wyróżnieniu można mówić w przypadku Filipe Luísa, który został uznany najlepszym bocznym obrońcą biorąc pod uwagę 5 najsilniejszych lig w Europie. Za plecami Brazylijczyka znaleźli się Philipp Lahm oraz Dani Alves.

Nie mogło oczywiście wśród wyróżnionych zabraknąć Jana Oblaka. Słoweński bramkarz zajął drugie miejsce ustępując jedynie Manuelowi Neuerowi z Bayernu Monachium, a wyprzedzając Gianluigiego Buffona z Juventusu.

Potwierdziło się, że w Hiszpanii Diego Godín wiedzie prym wśród środkowych obrońców. Reprezentant Urugwaju w całym zestawieniu zajął 6. miejsce, a uplasowanie się na wyższej lokacie na pewno utrudniły kontuzje, z którymi zmagał się w tym sezonie. Na tej pozycji zwycięzcą okazał się Mats Hummels z Borussii Dortmund.

Doceniony został również Saúl Ñíguez, który w klasyfikacji pomocników box-to-box zajął 10. miejsce, a licząc zawodników La Liga, musiał uznać wyższość tylko Toniego Kroosa z Realu Madryt (8. miejsce) oraz Andrésa Iniesty z Barcelony (9. miejsce). W tej kategorii najlepszym okazał się Moussa Dembélé z Tottenhamu.

Żadnego przedstawiciela Colchoneros nie ma na liście 10 najlepszych defensywnych pomocników, gdzie pierwsze miejsce zajął Arturo Vidal. Nie opublikowano jeszcze list najlepszych ofensywnych pomocników oraz napastników.

Zestawienia są oparte o badania na podstawie statystyk z sezonu 2015/16 i biorą pod uwagę graczy z pięciu najsilniejszych lig europejskich.