Celta Vigo vs Atletico Madryt
1dn.17godz.25min.
13.90 X3.73 21.96 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Copa América Centenario: Zwycięstwo Argentyny z Augusto w składzie

Argentyna udanie rozpoczęła Copa América Centenario, zwyciężając ekipę Chile 2-1. W drużynie dwukrotnych mistrzów świata całe spotkanie rozegrał Augusto Fernández, a na ostatnie 3 minuty na boisku pojawił się Matías Kranevitter, który zmienił, najprawdopodobniej przyszłego gracza Atlético – Nicolása Gaitána.

Pierwsza połowa obfitowała w ataki, w których brylowali Albicelestes. Na ogół jednak brakowało wykończenia i na przerwę drużyny schodziły przy bezbramkowym rezultacie. W 51. minucie piłkę w środku pola przejął Éver Banega. Gracz pognał z piłką i podał do wychodzącego na dogodną pozycję Ángela Di Maríi, który pokonał Claudio Bravi. 8 minut później bohaterowie pierwszego gola zamienili się rolami. Tym razem piłkarz PSG podał do asystenta poprzedniego trafienia, a jego strzał, który wpadł do bramki, po drodze został jeszcze lekko trącony przez Mauricio Islę. Chilijczyków tego dnia było stać jedynie na honorowego gola, którego w ostatniej minucie doliczonego czasu gry zdobył José Pedro Fuenzalida. 31-latek wykorzystał dośrodkowanie Fabiána Orellany z rzutu wolnego i głową skierował piłkę do siatki.

Skrót i cały mecz można obejrzeć pod tym linkiem. Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Gerardo Martino będzie Panama, z którą zmierzą się 10 czerwca w Chicago.

Argentyna – Chile 2-1 (0-0)

[1-0] Di María 51’

[2-0] Banega 59’

[2-1] Fuenzalida 90+3’

Żółte kartki: Di María, Rojo (Argentyna); Vidal, Isla, Medel, Beausejour (Chile)

Sędzia: Daniel Fedorczuk (Urugwaj)

Skład Argentyny: Romero – Marcado, Otamendi, Funes Mori, Rojo – Banega, Mascherano, Fernández – Gaitán (Kranevitter, 87’), Higuaín (Agüero, 74’), Di María (Lamela, 80′)

Skład Chile: Bravo – Isla, Medel, Jara, Mena (Orellana, 54’) – Aránguiz (Fuenzalida, 82’), Diaz, Vidal – Sánchez, Vargas (Pinilla, 68’), Beausejour