15.00 X3.40 21.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Cedidos Rojiblancos: 4-10 kwietnia 2016

Obecnie aż 15 piłkarzy Atlético wypożyczonych jest z różnych powodów do innych klubów rozproszonych po całej Europie (i nie tylko). Część z nich zyskuje dzięki temu w tymczasowych drużynach cenne doświadczenie i otrzymuje przede wszystkim regularne szanse na pokazywanie i szlifowanie swoich umiejętności. Niektórzy zostali na Vicente Calderón uznani za piąte koło u wozu, ale z rozmaitych przyczyn nie rozstano się z nimi na stale. Warto sprawdzić, co w ostatnim tygodniu wydarzyło się u każdego z nich.

André Moreira (União da Madeira)

Ekipa z Madery przegrała wyjazdowy mecz z Tondelą (10 kwietnia) w stosunku 0-1, przez co nad strefą spadkową utrzymuje już zaledwie trzypunktową przewagę. Utalentowany golkiper w barwach Unionistas notował bardzo mocny sezon, ale kontuzja łąkotki doznana na przełomie stycznia i lutego wykluczyła go z gry do końca temporady.

Yassine Bounou (Real Saragossa)

Real Saragossa już od 11. minuty spotkania z Realem Mallorcą (10 kwietnia) musiał gonić wynik, jednak dzięki dwóm trafieniem Alberto Dorki i dwóm czerwonym kartkom wręczonym zawodnikom rywala, Los Maños zwyciężyli ostatecznie 2-1. Marokański golkiper nie pojawił się nawet na ławce rezerwowych.

Emiliano Velázquez i Bernard Mensah (Getafe)

Getafe znajduje się w dramatycznej sytuacji – na sześć kolejek przed końcem sezonu od dna tabeli oddziela je tylko jeszcze słabsze Levante. Tym razem po zaciętym meczu Azulones przegrali na wyjeździe z Villarrealem 0-2 (10 kwietnia) i rezultat ten oznacza dla nich przedłużenie passy bez zwycięstwa do dwunastu kolejnych spotkań. Żaden z cedidos nie pojawił się w kadrze meczowej – Urugwajczyk jest kontuzjowany, natomiast Ghańczyk nie znajduje uznania w oczach szkoleniowca.

Guilherme Siqueira (Valencia)

Valencia pokonała Sevillę 2-1 (10 kwietnia) w ligowym meczu na Estadio Mestalla, choć na zwycięską bramkę Los Che kazali czekać swoim kibicom aż do doliczonego do drugiej połowy czasu gry. Brazylijski defensor rozegrał mecz w pełnym wymiarze czasowym.

Javi Manquillo (Olympique Marsylia)

Po wyleczeniu kontuzji uda na lewą obronę Les Phocéens powrócił Benjamin Mendy, dlatego młody Hiszpan przywrócony został na prawą stronę defensywy. W domowym starciu ligowym z Bordeaux (10 kwietnia) rozegrał tam pełne 90 minut, a ekipy te zremisowały ostatecznie 0-0.

Sílvio (Benfica)

Benfica minimalnie przegrała 0-1 w delegacji z Bayernem w ramach pierwszego meczu ćwierćfinałowego Champions League (6 kwietnia), dlatego wciąż zachowuje szansę na awans do kolejnej rundy rozgrywek. Orły również na wyjeździe podjęły w spotkaniu ligowym Academicę (9 kwietnia), tym razem udało się jednak wygrać 2-1. W żadnym ze spotkań Portugalczyk nie załapał się nawet na ławkę rezerwowych.

Josuha Guilavogui (Wolfsburg)

Wolfsburg skazywany był przed domowym meczem z Realem Madryt (6 kwietnia) na pożarcie, ale zaskoczył wszystkich, pokonując Królewskich 2-0. Wilki zaledwie zremisowały natomiast domowe spotkanie ligowe z FSV Mainz (9 kwietnia) w stosunku 1-1. Francuski pomocnik obydwa pojedynki rozegrał w pełnym wymiarze czasowym.

Alessio Cerci (Genoa)

Genoa skromnie zwyciężyła 1-0 wyjazdową potyczkę ligową z Sassuolo (9 kwietnia). 28-letni Włoch cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Rafael Santos Borré (Deportivo Cali)

W ramach czwartej kolejki trzeciej grupy Copa Libertadores, Deportivo Cali przegrało na wyjeździe z argentyńskim Racingiem 2-4 (8 kwietnia). Kolumbijski klub zdążył rozegrać w minionym tygodniu także domowe ligowe spotkanie z Santa Fe (10 kwietnia), które po 21. minucie prowadził 2-0, ale ostatecznie przegrał 3-4. 20-letni napastnik jest kontuzjowany i  w żadnym z pojedynków nie wziął udziału.

Leo Baptistão (Villarreal)

Villarreal odprawił z kwitkiem obydwu rywali, którzy zawitali w minionym tygodniu na El Madrigal. Najpierw Żółte Łodzie Podwodne w ramach pierwszego meczu ćwierćfinałowego Europa League pokonały Spartę Praga 2-1 (7 kwietnia), a następnie zwyciężyły 2-0 z Getafe w spotkaniu ligowym (10 kwietnia). Brazylijczyk w pierwszym meczu wszedł na plac gry na ostatnie 28 minut, natomiast w drugim z nich spędził na boisku pełne 90 minut.

Borja Bastón (Eibar)

Eibar uległ Realowi Madryt (9 kwietnia) w wyjazdowym meczu ligowym aż 0-4. 23-letni Hiszpan na placu gry pojawił się na całą drugą połowę, gdy wynik meczu był już ustalony.

Héctor Hernández (Elche)

Elche bezbramkowo zremisowało wyjazdowy mecz z Osasuną (10 kwietnia) w ramach 33. kolejki Segunda División. 20-latek rozegrał spotkanie w pełnym wymiarze czasowym.

Sekou Keita (Evian TG)

Ekipa z Thonon-les-Bains zremisowała 0-0 na własnym stadionie z Tours (8 kwietnia), a dla reprezentanta Gwinei zabrakło miejsca w kadrze meczowej. Drużyna Evian pozostaje bez zwycięstwa od ośmiu kolejek Ligue 2 i od strefy spadkowej dzieli ją zaledwie jeden punkt.

Samuel Sáiz (Huesca)

Huesca pokonała Gimnàstic 2-0 (10 kwietnia) i po raz pierwszy od niemal miesiąca może sobie dopisać w tabeli bardzo cenne w kontekście walki o utrzymanie w Segunda División punkty. Hiszpański napastnik rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie, a boisko opuścił kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu.