Betis vs Atletico Madryt
0dn.14godz.14min.
13.33 X3.28 22.33 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Brazylia z Filipe w finale; Saul, Oliver oraz Javi Manquillo też walczą o złoto

Powoli zbliżamy się do końca Pucharu Konfederacji. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa mecze, w których o medale powalczą piłkarze Atletico Madryt. W niedzielnym finale Brazylia podejmie Hiszpanię, jednak raczej wątpliwe jest to, żebyśmy zobaczyli na boisku Filipe. Obrońca Rojiblancos przesiedział na ławce zarówno starcie z Włochami (4-2), jak i z Urugwajem (2-1). W tym drugim spotkaniu przez 90 minut na boisku znajdowali się Diego Godin i Cristian Rodriguez. Obaj piłkarze nie pojawili się natomiast na murawie w pojedynku z Thaiti (8-0), który kończył zmagania w ich grupie. Pojutrze o brązowy medal powalczą z Włochami.

Za chwilę w decydującą fazę wkroczy z kolei Mundal do lat 20. Do 1/8 finału z kompletem zwycięstw (nikt więcej czymś podobnym nie będzie mógł się pochwalić) awansowała już Hiszpania. La Rojita odprawiła z kwitkiem kolejno USA (4-1), Ghanę (1-0) i Francję (2-1). We wszystkich tych meczach po 90 minut rozegrali Saul Niguez i Oliver Torres, podczas gdy Javi Manquillo 90 minut zaliczył tylko w dwóch pierwszych kolejkach, a trzecie przesiedział na ławce.

W każdym ze spotkań trójka wychowanków Atletico Madryt udowadniała jak wielki drzemie w nich talent. Saul Niguez i Oliver Torres (kapitan w pojedynku ze Stanami Zjednoczonymi) znakomicie radzą sobie w środku pola i świetnie rozdzielają piłki do partnerów, biorąc udział w niemal każdej ofensywnej akcji. Javi Manquillo natomiast bardzo udanie łączy obowiązki obrońcy z zapędami ofensywnymi, co pozwoliło mu zaliczyć asystę przeciwko USA (w tym samym meczu otrzymał żółtą kartkę).

Jutro o awans do 1/8 finału powalczy Urugwaj. Drużyna z Ameryki Południowej ma po dwóch kolejkach 3 punkty i w starciu z Uzbekistanem (aktualnie lider tabeli) nie może przegrać, a najlepiej jeśli wygra. W poprzednich spotkaniach z Chorwacją (0-1) i Nową Zelandią (2-0) po 90 minut na boisku spędził Jose Maria Gimenez. Jak dotąd pozyskany niedawno przez Atletico Madryt obrońca radzi sobie przyzwoicie.