Vallecano vs Atletico Madryt
0dn.17godz.23min.
15.00 X3.40 21.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Atlético nie wygrało z Barceloną na wyjeździe od szesnastu meczów

Atutem Atlético w półfinałowym starciu Pucharu Króla przeciwko Barcelonie miało być niewątpliwie Vicente Calderón. Domowe spotkanie zakończyło się jednak porażką, więc podopieczni Diego Simeone będą zmuszeni poszukać szczęścia w rewanżu na Camp Nou. Najnowsza historia wyjazdowych potyczek z Dumą Katalonii nie wygląda najlepiej dla Rojiblancos, którzy nie zdołali odnieść zwycięstwa w ostatnich szesnastu pojedynkach.

Niemalże jedenaście lat temu, a dokładnie 5 lutego 2006 roku Colchoneros po raz ostatni wywieźli z Barcelony trzy punkty. Miało to miejsce w 22. kolejce sezonu ligowego, a piłkarze Pepe Murcii wygrali 3-1. Bohaterem tamtej potyczki był Fernando Torres, autor dwóch trafień, natomiast jednego gola dołożył Maxi Rodríguez.

Od tego momentu rozpoczęła się czarna seria wizyt w stolicy Katalonii, z których tylko pięciokrotnie graczom z Madrytu udało się ugrać remis, a jedenaście razy musieli przełknąć gorycz porażki. Fatalnie wygląda także bilans bramkowy, który wynosi 40-12 na korzyść aktualnego mistrza Hiszpanii.