Borussia Dortmund vs Atletico Madryt
0dn.6godz.30min.
12.20 X3.60 23.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Ángel Correa najskuteczniejszym graczem Atlético w obecnym sezonie

Wczorajsza bramka Ángela Correi na 2-0 z Eibarem była jednocześnie 500. golem strzelonym przez Atlético za kadencji Diego Simeone. Oprócz wymiaru symbolicznego, pozwoliła Argentyńczykowi wysunąć się na pozycję klubowego lidera pod względem skuteczności.

21-latek zanotował siódme trafienie w trwającej kampanii, a czwarte w Pucharze Króla. W obecnej edycji Copa del Rey tylko Wissam Ben Yedder z Sevilli może pochwalić się lepszym bilansem (pięć bramek).

Jesteśmy w połowie temporady, a Argentyńczykowi brakuje już tylko jednego trafienia do wyrównania osiągnięcia z sezonu 2015/16, kiedy ośmiokrotnie znajdował drogę do bramki rywali. Wówczas zagrał w 36 spotkaniach (12 jako starter) i strzelał gola średnio co 174 minuty. W obecnych rozgrywkach zagrał 22 razy (11 jako starter), a jego skuteczność to bramka co 154 minuty. Nikt w ekipie Rojiblancos nie może pochwalić się lepszym rezultatem, a najbliżej Angelito jest Yannick Carrasco z bramką co 156 minut.

Warto również zauważyć, że Correa nie jest już tylko „jokerem”, gdyż pięciokrotnie karcił bramkarzy, wychodząc w podstawowym składzie, natomiast tylko dwukrotnie miało to miejsce po wejściu z ławki rezerwowych.

Źródło: „Mundo Deportivo”