Benfica Lizbona vs Atletico Madryt
0dn.4godz.42min.
13.05 X3.31 22.48 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport z wypożyczeń, 19-25 czerwca: Boca mistrzem Argentyny

To już ostatni w tym sezonie cotygodniowy raport z poczynań Rojiblancos przebywających na wypożyczeniach. Ostatnimi walczącymi okazali się Axel Werner, Amath Ndiaye oraz Héctor Hernández. Młody bramkarz do swojego CV będzie mógł wpisać mistrzostwo Argentyny, lecz jego wkład w sukces był minimalny. Do Primera División poprzez baraże nie udało się z kolei awansować Tenerife, które nie sprostało w dwumeczu Getafe. Więcej szczęścia w walce o Segunda miało Albacete, które okazało się lepsze od rezerw Valencii, lecz Héctor nie może być zadowolony ze swojej postawy w ostatniej fazie sezonu.

Axel Werner (Boca Juniors)

W Primera División rozegrano dwie ostatnie kolejki ligowe, lecz w żadnej z nich nie udało się wystąpić wypożyczonemu bramkarzowi. Xeneizes najpierw zremisowali 2-2 z Olimpo, a już przed meczem wiedzieli, że zostaną mistrzami Argentyny. W ostatniej serii gier stołeczny zespół pokonał Unión Santa Fe 2-1 i z zmagania ligowe zakończył z 63 punktami zdobytymi w 30 kolejkach.

Amath Ndiaye (Tenerife)

W środku tygodnia Kanaryjczycy podjęli u siebie Getafe w pierwszym meczu finałowym o awans do LaLiga i zdołali zwyciężyć 1-0. Senegalczyk wystąpił od pierwszej minuty i przebywał na boisku do 68. minuty. Rewanż na terenie rywala od początku układał się po myśli ekipy z przedmieść Madrytu, która dość szybko wyszła na prowadzenie 2-0. Podopieczni José Luisa Martíego mimo słabej postawy zdołali zmniejszyć straty, lecz na przerwę schodzili przegrywając 1-3. Po zmianie stron było kilka okazji do zmiany niekorzystnego rezultatu, a jedną z nich miał aktywny Amath, kiedy zdecydował się na ekwilibrystyczne uderzenie. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Tenerife nadal będzie występowało na boiskach Segunda División.

Héctor Hernández (Albacete)

Ekipa z Kastylii-La Manchy przystąpiła do rewanżu z Valencią B o awans do Segunda División. Alba broniło skromnej zaliczki po zwycięstwie 1-0. W drugim starciu obu ekip nie miał okazji zagrać napastnik Atleti, który w barażach nie zdobył ani jednej bramki. Potyczka zakończył się wynikiem bezbramkowym, wobec czego do wyższej ligi promocję uzyskało Albacete, które wraca na ten poziom po rocznej przerwie.