Vallecano vs Atletico Madryt
2dn.12godz.19min.
14.75 X3.30 21.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Sudamericano U-20: Urugwaj nie dał szans Argentynie

Urugwajczycy nadzwyczaj dobrze zainaugurowali finałową fazę Mistrzostw Ameryki Południowej do lat 20. Celestes bez problemów zwyciężyli Argentynę 3-0, która przez godzinę grała w osłabieniu. Pełne 90 minut zanotował Nicolás Schiappacasse.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą w pierwszej rundzie, a wówczas obie ekipy podzieliły się punktami po remisie 3-3. W drugim starciu przez pół godziny utrzymywał się remis i wtedy Tomás Belmonte wyprostowaną nogą zaatakował w środku pola Rodrigo Bentancura wyprostowaną nogą w piszczel. Sędzia nie miał wątpliwości i pokazał Argentyńczykowi czerwoną kartkę. Podopieczni Fabiána Coito nie zwlekali długo z wykorzystaniem liczebnej przewagi i już w 6 minut później objęli prowadzenie. Nicolás De la Cruz otrzymał piłkę w środku pola i mając dużo miejsca przygotował sobie pozycję strzelecką i uderzył z ponad 30 metrów. Piłka wpadła idealnie tuż przy słupku. Nie minęły trzy minuty, a na tablicy widniał wynik 2-0. Urugwajczycy przerzucili piłkę na lewe skrzydło, a futbolówka wkrótce trafiła do Mathíasa Olivery, który wbiegł w pole karne i pokonał bramkarza.

Trudna sytuacja Argentyny uległa kolejnemu pogorszeniu w 62. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony, Rodrigo Amaral urwał się obrońcom i z bliskiej odległości pokonał głową Ramiro Macagno. Od tego momentu gra się uspokoiła i rozpoczął się festiwal żółtych kartek. Przez pierwszą godzinę arbiter, poza incydentem z Belmonte, nie musiał ukarać nikogo, natomiast ostatnie 25 minut obfitowało w sześć żółtych kartoników, a jedno zostało pokazane napastnikowi Atlético.

Urugwaj lideruje tabeli po 1. kolejce, a jego kolejnym przeciwnikiem będzie Brazylią. Starcie odbędzie się 2 lutego w Quito o 18:15 (0:15 czasu polskiego).

Urugwaj – Argentyna 3-0 (2-0)

[1-0] Nicolás De la Cruz 38’

[2-0] Mathíasa Olivera 41’

[3-0] Rodrigo Amaral 62’

Czerwona kartka: Tomás Belmonte 32’ (Argentyna; za faul)

Żółte kartki: Schiappacasse, Benavídez, Ardaiz, Waller (Urugwaj); Foyth, Ojeda (Argentyna)

Sędzia: Diego Haro (Peru)

Skład Urugwaju: Santiago Mele – José Rodríguez, Agustín Rogel, Matías Viña, Mathías Olivera – Rodrigo Bentancur (Agustín Canobbio, 80’), Carlos Benavídez, Facundo Waller – Rodrigo Amaral (Joaquín Ardaiz, 73’), Nicolás De la Cruz (Marcelo Saracchi, 88’) – Nicolás Schiappacasse

Skład Argentyny: Ramiro Macagno – Nicolás Zalazar, Lisandro Martínez, Juan Foyth, Milton Valenzuela – Santiago Ascacíbar, Tomás Belmonte, Lucas Rodríguez (Pedro Ojeda, 36’), Brian Mansilla – Marcelo Torres (Ezequiel Barco, 61’), Lautaro Martínez (Ramón Mierez, 77’)