Dziś mamy:20 April, 2024
1dn.9godz.28min.
14.20 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Villarreal – Atletico 0:1 (video)

Piłkarze Atletico rozegrali wczoraj swój ostatni oficjalny mecz w sezonie 2011/2012. Rojiblancos nie bez trudu pokonali 1:0 Villarreal w wyjazdowym meczu na El Madrigal. Jak się okazało, zwycięstwo to pozwoliło drużynie z Madrytu zachować 5. miejsce w tabeli (Malaga wygrała 1:0 ze Sportingiem Gijon i utrzymała swoją 4. pozycję), podczas gdy porażka oznaczała dla El Submarino Amarillo spadek z La Liga.

W porównaniu z niedawnym finałem Ligi Europy Diego Simeone dokonał dwóch zmian w wyjściowej ’11’. Eduardo Salvio zastąpił na skrzydle zawieszonego za kartki Ardę Turana, a Tiago zagrał w środku pola w miejsce Mario Suareza. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem piłkarze Villarreal utworzyli dla graczy Atletico szpaler, aby pogratulować im zwycięstwa w Lidze Europy.

Pierwszą bardzo dobrą okazję do strzelenia gola stworzyli sobie gospodarze. W dogodnej sytuacji z boku pola karnego znalazł się Hernan Perez, jednak uderzył on bardzo niecelnie. Dziesięć minut później z niemal identycznej pozycji strzelał Marco Ruben i choć jego próba była lepsza, to piłka wciąż nie znajdowała drogi do bramki strzeżonej przez Thibauta Courtoisa. Atletico po raz pierwszy zagroziło Diego Lopezowi dopiero po niemal pół godzinie gry. Uderzenie z woleja Salvio zostało jednak w ostatnim możliwym momencie zablokowane. Przed przerwą Villarreal miał jeszcze dwie okazje, jednak zarówno strzał z dystansu Marcosa Senny jak i główka Carlosa Marcheny były niecelne.

Po przerwie o wiele lepiej zaczęli prezentować się Rojiblancos. W 60. minucie niemal udało się im wyjść na prowadzenie. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu od Salvio piłkę z woleja uderzył Filipe, jednak zamiast wpaść do siatki uderzyła ona w poprzeczkę. Minutę później kolejną okazję miał Salvio, jednak jego uderzenie efektownie wybronił Diego Lopez. Podobnie fantastyczną interwencją popisał się Courtois, bronią strzał Senny z rzutu wolnego. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, bowiem Villarreal nie przejawiał chęci, by atakować, a Atletico nie potrafiło zawiązać jakiejś dobrej, składnej akcji. Jednak chwilę przed upływem regulaminowego czasu gry Los Colchoneros zdobyli bramkę. Po dośrodkowaniu Diego piłkę strzałem głową w bramce umieścił Radamel Falcao. Dla Kolumbijczyka był to 8 gol strzelony El Submarino Amarillo w ostatnich 4 meczach przeciwko tej drużynie (2 jako gracz FC Porto i 2 jako piłkarz Atletico). Dla El Tigre było to 36. trafienie w 50 meczu w obecnym sezonie. Losy spotkania mógł odwrócić jeszcze Marco Ruben, ale główkował on niecelnie.

SKRÓT TEGO MECZU DOSTĘPNY TUTAJ – KLIK!

Skład Atletico: Courtois – Juanfran (Mario Suarez 75′), Godin, Miranda, Filipe – Salvio, Gabi (Koke 58′), Tiago, Diego – Adrian, Falcao (Dominguez 90′)

0:1 – R. Falcao 88′