Borussia Dortmund vs Atletico Madryt
0dn.14godz.16min.
12.20 X3.60 23.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Osasuna vs. Atlético 0-3: Przełamanie wyjazdowej niemocy

Wyjazdowe starcia nie były ostatnio domeną piłkarzy prowadzonych przez Diego Simeone. Przełamanie przyszło na El Sadar w spotkaniu z Osasuną. Rojiblancos zwycięstwo zapewnili sobie już w pierwszej połowie, gdzie w okresie dwóch minut zdobyli dwie bramki, których autorami byli Diego Godín oraz Kévin Gameiro. Szczególnie wartym odnotowania jest trafienie Urugwajczyka, który w końcu przełamał niemoc i strzelił gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po tym meczu Atleti awansowało na czwartą pozycję w lidze, którą otrzyma w przypadku straty punktów Realu Sociedad.

Atlético od samego początku chciało udowodnić swoją wyższość nad słabo spisującą się Osasuną. Już w drugiej minucie spotkania piłkę na połowie rywali przejął Antoine Griezmann, wykorzystując nieporadność rywali. Francuz dograł w pole karne do Kévina Gameiro, ale ten z bliskiej odległości nie trafił nawet w światło bramki.

W 14. minucie dobrą okazję po dośrodkowaniu miał Oriol Riera, ale jego strzał obronił Jan Oblak. Sędzia dopatrzył się jednak przewinienia José Giméneza na innym graczu rywali. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Roberto Torres i posłał piłkę w lewy róg. Słoweniec wyczuł intencje strzelającego i uchronił swój zespół od straty bramki.

Po kilku minutach przewagi Osasuny, do głosu znów doszli gracze Diego Simeone. W 32. minucie Griezmann wyprowadzał szybką akcję swojego zespołu i podał do Ángela Correi, który pilnował, by nie spalić. Argentyńczyk znalazł się w dogodnej sytuacji, ale jego strzał pozostawiał wiele do życzenia i padł łupem Nauzeta Péreza.

W 36. minucie rzut rożny wykonywali Rojiblancos. Do piłki posłanej przez Koke najwyżej wyskoczył Diego Godín, który został nieupilnowany przez obrońcę i zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.

Emocje nie zdążyły opaść, a kibice zgromadzeni na El Sadar zobaczyli drugie trafienie. W środku pola znakomitym górnym podaniem do Gameiro popisał się Correa, a Francuz po raz kolejny potwierdził znakomite przyspieszenie i szybkość. Były gracz Sevilli uciekł obrońcom, wpadł w pole karne i nie dał szans golkiperowi gospodarzy.

Na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 0-2, a po zmianie stron nastąpiła jedna roszada w barwach Rojillos. Tono zastąpił Imanol García, a gracze z Pampeluny wyszli znacznie odważniej i było widać po ich początkowej postawie, że jeszcze nie pogodzili się z porażką. Przyjezdni jednak nie pozwolili się stłamsić.

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w 68. minucie. W ofensywnej akcji Atleti piłkę w polu karnym przejął Tiago Mendes. Portugalczyk zdołał dośrodkować z linii końcowej a niebezpieczeństwo sprzed bramki oddalił Oier Sanjurjo. Pomocnik Osasuny jednak ewidentnie pomagał sobie ręką, a Mateu Lahoz, mimo protestów piłkarzy z Vicente Calderón, nie odgwizdał nieprzepisowego zagrania.

Diego Simeone skupił się przede wszystkim na spokojnym dowiezieniu zwycięstwa do końca, czego dowodem były zmiany. Napastników zastąpili kolejno Saúl Ñíguez i Thomas Partey. Nie przeszkodziło to jednak gościom podwyższyć prowadzenia. Unai García fatalnie przyjął piłkę i naciskany przez rezerwowego Yannicka Carrasco stracił ją. Belg pociągnął z futbolówką bliżej bramki i zaliczył trafienie strzelając obok interweniującego bramkarza.

Skrót i cały mecz dostępny pod tym linkiem.

Osasuna – Atlético 0-3 (0-2)

[0-1] Diego Godín 36’ (asysta: Koke)

[0-2] Kévin Gameiro 37’ (asysta: Ángel Correa)

[0-3] Yannick Carrasco 90’

Żółte kartki: Tano, Čaušić (Osasuna); Tiago, Giménez (Atlético)

Sędzia: Antonio Miguel Mateu Lahoz

Skład Osasuny: Nauzet Pérez – Tano (Imanol García, 46’), Miguel Flaño, Unai García, Carlos Clerc – Oier Sanjurjo, Goran Čaušić, Alejandro Berenguer (Miguel de las Cuevas, 73’), Roberto Torres – Kenan Kodro (Emmanuel Rivière, 57’), Oriol Riera

Skład Atlético: Jan Oblak – Juanfran, José Giménez, Diego Godín, Lucas Hernández – Gabi, Tiago Mendes, Koke, Ángel Correa (Yannick Carrasco, 66’) – Antoine Griezmann (Thomas Partey, 84’), Kévin Gameiro (Saúl Ñíguez, 71’)