Dziś mamy:29 November, 2023

03.12.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Atletico Madryt
Do meczu pozostało:
4dn.8godz.58min.
11.85 X3.60 23.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Najlepsze aplikacje na iOS, które poprawią pamięć Twojego mózgu

Któż z nas nie chciałby mieć lepszej pamięci? Problem ten może częściowo rozwiązać aplikacja mobilna na naszym urządzeniu z iOS, która pomoże poprawić naszą pamięć. W tym artykule prezentujemy 10, naszym zdaniem najlepszych aplikacji mobilnych na urządzenia, które jednocześnie edukują, a także i wzmacniają pamięć naszego mózgu.

Aplikacje mobilne w dzisiejszych czasach służą nam w różnych dziedzinach życia. Na przykład w graniu w hazard online w darmowe spiny GGBet. A jakie są najlepsze aplikacje poprawiające pamięć? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

1. Memory Classic 

Memory Classic to gra polegająca na dopasowywaniu kart, w której musisz stukać w różne karty, które wyświetlają zdjęcia zwierząt. Po dotknięciu dwóch zdobywasz punkty, jeśli są one dopasowane, a karty resetują się, jeśli nie zdążysz tego zrobić na czas. Istnieją dziesiątki poziomów, które zwiększają poziom trudności, dodając większą liczbę kart do każdego poziomu.

Gra zawiera listę osiągnięć i tabelę liderów, aby porównać postępy ze znajomymi. Możesz udostępniać swoje wyniki na przykład na Facebooku, Twitterze i za pośrednictwem poczty email.

2. Eidetic

Eidetic to aplikacja do nauki z rozłożonymi powtórkami, która pomaga przywoływać numery telefonów, ciekawe słowa lub fakty oraz inne ważne informacje. Odstępne powtarzanie polega na odpowiednim tempie uczenia się i powtarzaniu go w czasie, aby Twój mózg lepiej kodował i zapamiętywał nowe informacje. W przeciwieństwie do tak zwanych metod takich, jak „wkuwanie”, w których sprawdzasz informacje tylko raz, a Twój mózg nigdy nie ma szansy na wzmocnienie tej nauki. Wkuwanie może działać w przypadku zadań związanych z pamięcią krótkotrwałą, ale do przechowywania długoterminowego potrzebne jest powtarzanie w odstępach.

3. Aaptiv

Badania pokazują, że ćwiczenia poprawiają pamięć i inne funkcje mózgu, więc pobranie aplikacji treningowej może być najmądrzejszym krokiem, jaki możesz wykonać dzisiaj, aby poprawić swoją pamięć. Aaptiv to nie tylko aplikacja na smartfony, ale może ona również pełnić funkcję towarzyszącą codziennym treningom. Użyj Aaptiv, aby poprowadzić Cię na każdym etapie rutynowych ćwiczeń, z dodatkiem muzyki, która zapewni Ci ruch.

4. Hibou

Hibou to pakiet podwójny. Jest to zakreślacz i narzędzie do powtarzania w odstępach dla wszystkiego, co czytasz w przeglądarce. Rozszerzenie do Chrome pomaga wyróżnić wszystko, co Cię interesuje w sieci. Możesz dodać notatkę do swojego wyróżnienia, aby uzyskać więcej kontekstu. Każdy zaznaczony tekst trafia do kolejki rozszerzenia, w której znajduje się do czasu jego sprawdzenia.

5. Elevate

Jedna z najpopularniejszych obecnie dostępnych na rynku aplikacji na smartfony — Elevate, która pozwala rozwijać swoje umiejętności w ponad 40 grach, aby zwiększyć produktywność i pewność siebie. Koncentruje się na umiejętnościach takich jak matematyka, czytanie, pisanie, mówienie i utrzymywanie pamięci oparte na słuchaniu.

6. Cognito

Cognito to podobna do gry aplikacja z tajnymi agentami i globalnymi misjami szpiegowskimi, wokół testów treningu mózgu. Jednak nadal ma wszystkie poważne cechy tego gatunku, czyli mini gry pamięciowe, logiczne i słowne, a także statystyki śledzące, jak Twoje umiejętności poprawiają się w czasie.

7. Memory Games with Animals

Memory Games with Animals jest bardzo podobna do Memory Classic, z kafelkami przedstawiającymi różne zwierzęta, które musisz dopasować w pary, aby ukończyć poziomy. Dostępne są trzy poziomy, z których każdy ma różne trudności, które kontrolujesz za pomocą karty “Opcje”. Możesz także zmienić otrzymywane obrazy i wybrać, czy chcesz mieć dźwięk.

Aplikacja korzysta z Game Center, aby synchronizować się z tablicami wyników wśród Ciebie i Twoich znajomych w usłudze gier na iOS. Chociaż Memory Games with Animals jest nieco prostsza, niż Memory Classic, jest łatwa w użyciu i odpowiednia dla tych, którzy chcą stałej i łatwej gry do odtwarzania.

8. Clockwork Brain

Clockwork Brain to seria zabawnych i wymagających gier, stworzonych specjalnie w celu przetestowania umiejętności poznawczych w pięciu obszarach: pamięci, uwagi, rozumowania, zręczności i języka. Wszystkie łamigłówki oferują szybką rozgrywkę i trudność adaptacyjną.

9. MindPal

MindPal to najpopularniejsza aplikacja na tej liście i wydaje się, że jest najbardziej wszechstronna. Przy pierwszym otwarciu aplikacji możesz wybrać umiejętności, które chcesz poprawić, a są to na przykład:

  • lepiej zapamiętywać informacje, 
  • szybsze obliczanie, 
  • szybkie reagowanie.

Następnie wprowadź dane osobowe, aby określić, jakie rodzaje aktywności oferuje aplikacja, generując „trening osobisty”.

MindPal ma różne gry, które koncentrują się na umiejętnościach, które chcesz poprawić i są bardzo przemyślane. Różnorodność oferowana w tych grach sprawia, że ​​trudno się nudzić i daje swobodę wyboru rodzaju ćwiczeń umysłowych.

W karcie “Statystyki” możesz analizować swoje wyniki w różnych grach, mierząc takie aspekty, jak szybkość, pamięć i uwaga. Na karcie “Więcej” możesz przeczytać mini-artykuł na temat nauki stojącej za treningiem mózgu, a także włączyć lub wyłączyć efekty dźwiękowe i muzykę w tle.

10. Decoder

Decoder poprawia pamięć poprzez poprawę koncentracji, angażując użytkowników w proste gry w siedmiu różnych trybach gry. Wystarczy poświęcić około 5 minut dziennie na zabawę z tą aplikacją, aby  zacząć zauważać jej korzystne efekty w ciągu kilku dni.Share
0 0 Głosy
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

0
Chcielibyśmy wiedzieć co o tym sądzisz, zostaw komentarz!x