Dziś mamy:29 March, 2024
3dn.10godz.5min.

Crotone vs. Atlético – zaciąg z Portugalii zapewnia zwycięstwo

Atlético pokonało Crotone 2-0 w swoim czwartym meczu pretemporady. Podopiecznych Diego Simeone do zwycięstwa poprowadził duet sprowadzony z ligi portugalskiej. Swoje pierwsze bramki w czerwono-białej koszulce zdobyli Nicolás Gaitán, dla które był to debiut oraz Diogo Jota.

Od początku meczu, zgodnie z przewidywaniami, inicjatywę przejęli Rojiblancos. W 13. minucie golkipera próbował zaskoczyć Thomas Partey, ale jego próba z dystansu minimalnie minęła bramkę. Około 10 minut później Gabi dośrodkował z rzutu rożnego, a z bliskiej odległości głową uderzył Saúl Ñíguez. Pomocnik strzelił wprost w Aleksa Cordaza, który instynktownie odbił piłkę.

Pomimo przewagi, gracze z Madrytu nie potrafili przekuć tego na gola, a goście jedynie próbowali tworzyć akcję, które nie zagroziły specjalnie Janowi Oblakowi. Na przerwę piłkarze schodzili przy bezbramkowym wyniku.

W drugiej połowie zobaczyliśmy nowe twarze. Cholo desygnował do gry m.in. Yannicka Carrasco oraz Gaitána. To właśnie ich akcja przyniosła prowadzenie w 59. minucie. Belg holował piłkę przez kilkadziesiąt metrów, po czym dostrzegł świetnie wbiegającego w pole karne kupionego z Benfiki gracza. Argentyńczyk bez żadnych problemów umieścił futbolówkę w siatce, posyłając ją między nogami bramkarza.

To pobudziło Colchoneros do jeszcze większej walki. Gracze starali się pójść za ciosem i podwyższyć wynik. W 64. minucie Gaitán świetnie uruchomił Juanfrana, który wbiegł z piłką w „szesnastkę”, ale minimalnie chybił.

W samej końcówce meczu fatalny błąd w obronie popełnili gracze Crotone. Podanie w polu karnym udało się przejąć Diogo Jocie, który następnie ograł Cordaza i ustalił wynik meczu.

Skrót meczu dostępny pod tym linkiem. Kolejnym spotkaniem Atleti będzie półfinał Trofeo Carranza, który zostanie rozegrany 12 sierpnia o 18:30, a przeciwnikiem będzie Cádiz.

Crotone – Atlético 0-2 (0-0)

[0-1] Gaitán 59’ (asysta: Carrasco)

[0-2] Jota 90’+4

Żółta kartka: Godín (Atlético)

Skład Crotone: Cordaz – Ceccherini, Claiton, Ferrari (Di Roberto, 43’) – Sampirisi, Capezzi (Rhoden, 46’), Salzano (Gnahoré, 87’), Martella – Tonew, Palladino (De Giorgio, 75’), Stoian (Simy, 54’)

Skład Atlético: Oblak – Vrsaljko (Juanfran, 46’), Godín, Savić (Lucas, 46’), Filipe – Tiago (Koke, 46’), Gabi (Augusto, 46’), Saúl (Jota, 77’), Thomas (Carrasco, 46’) – Borré (Gaitán, 47’), Torres (Héctor, 77’)