Atletico Madryt vs Real Madryt
2dn.14godz.37min.
12.76 X3.52 22.48 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Sudamericano U-20: Piąte miejsce Brazylii i brak awansu na MŚ U-20

W ostatnim meczu Mistrzostw Ameryki Południowej do lat 20 Brazylia zremisowała z Kolumbią 0-0 i zajęła ostatecznie piąte miejsce. Pozycja oznacza, że Canarinhos zabraknie na Mistrzostwach Świata w tej kategorii wiekowej. 55 minut rozegrał Caio Henrique, natomiast łączony z transferem do Atlético Lyanco zaliczył występ w pełnym wymiarze czasowym.

Kolumbia o nic nie grała, gdyż wiedziała, że bez względu na wynik zajmie ostatnie, szóste miejsce. Niemniej ustawieni defensywnie podopieczni Carlosa Restrepo postawili trudne warunki rywalom. Kolejne akcje Brazylijczyków okazywały się być nieudane, a najlepszą z nich w pierwszej połowie miał Richarlison, który z bliskiej odległości próbował strzału głową, lecz na wysokości zadania stanął Luis García.

Druga odsłona nie zmieniła obrazu meczu, w którym nadal dominowali faworyci. Dobrą dyspozycję potwierdzał jednak kolumbijski golkiper, który obronił strzał Guilherme Arany oraz dobrze czytał grę rywali. Po końcowym gwizdku w szał radości wpadli… Argentyńczycy. Albicelestes przyglądali się spotkaniu z trybun, a brak zwycięstwa Brazylii oznaczał, że to oni wywalczyli przepustki na Mundial w Korei Południowej.

Brazylijczycy w fazie finałowej zgromadzili sześć punktów w pięciu spotkaniach, co przełożyło się na wyprzedzenie jedynie ekipy Kolumbii, która nie wygrała żadnego meczu. Wynik należy przyjąć za rozczarowanie, gdyż graczom znad Amazonki nie udało się zająć nawet miejsca w najlepszej „czwórce”, które premiuje wyjazdem na MŚ U-20.

Kolumbia – Brazylia 0-0

Żółte kartki: Ramírez, Fuentes (Kolumbia); Dodô, D. Luiz (Brazylia)

Sędzia: Gery Vargas (Boliwia)

Skład Kolumbii: Luis García – Jorge Segura, Anderson Arroyo, Gabriel Fuentes, Breiner Paz, Leyser Chaverra – Kevin Balanta,  Daniel Rojano, Juan Ramírez (Éver Valencia, 82’) – Julian Quiñones (Luis Díaz, 90’), Jorge Obregón (Juan Hernández, 64’)

Skład Brazylii: Lucas Perri – Dodô, Lyanco, Guilherme Arana, Léo Santos – Caio Henrique (Douglas Luiz, 56’), Lucas Paquetá (Léo Jabá, 64’), Maycon – Matheus Sávio (David Neres, 53’) – Felipe Vizeu, Richarlison