AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 30 kwietnia 2017, 22:31. Na stronie przebywa 754 kibiców.
Strona głównaProfil użytkownika Niemiec


Profil użytkownika Niemiec

Podstawowe dane

  • Nazwa użytkownika: Niemiec
  • Grupa: Administratorzy
  • Data rejestracji: 18.05.2011; 00:00
  • Punktów: 2420
  • Punktów typera: 0
  • Ostrzeżeń: 0 / 5
  • Komentarzy: 1272
  • Newsów: 156
Ten użytkownik posiada obecnie 9 ostrzeżeń. W przypadku posiadania 5 lub więcej ostrzeżeń użytkownicy tracą możliwość pisania treści w serwisie.
Spambot
Spambot
Spambot
Spambot
Spambot
Spambot
Spambot
Brak szacunku wobec Redaktora, żart bardzo niskich lotów.
Chamskie zachowanie wobec Redaktora, totalny brak szacunku.

Ostatnie komentarze tego użytkownika

Niemiec
Komentarzy: 1272
Newsów: 156
Dodano: 2 miesiące temu

Szkoda mi chłopa. Wiem, że potrzebujemy właśnie kogoś takiego jak on, ale prawdę mówiąc w dyspozycji w jakiej jest spokojnie powinien być bramkarze nr 1 i to w jakimś mocnym klubie. Chyba jedyne co jest na naszą korzyść to jego wiek - może już mu się nie chcieć zmieniać lig.

Niemiec
Komentarzy: 1272
Newsów: 156
Dodano: 2 miesiące temu

@mangoł Jeśli ktoś aspiruje do bana, to wybacz, ale jesteś to Ty. Ravelhof wyraził swoją opinię, nawet popartą swoimi własnymi argumentami, a czy Ty uznasz ją za słuszną, czy też nie, jest w tej sytuacji nieistotne. Żadne zasady regulaminu nie zostały naruszone, nikogo personalnie nie zaatakował, nie rzucał mięsem, w przeciwieństwie do Ciebie. Można odpowiedzieć kulturalnie, tak jak zrobił to kvrol, bo póki co to poziom Twojej wypowiedzi bardziej pasuje do ,,strony poświęconej pewnemu klubowi, łudząco podobnej do notatnika" niż przemyślenia Ravelhofa.

Niemiec
Komentarzy: 1272
Newsów: 156
Dodano: 4 miesiące temu

Fajnie jakby Cerci dostał ze 20 minut (pewnie na więcej może mu braknąć sił, bo nie wiem jak u niego z intensywnością treningów), a może z takim rywalem nawet by czymś błysnął. Ot awans i tak przesądzony. Popieram Dylana, że dawno nie widzieliśmy Lucasa na środku, a przecież musi robić na lewej miejsce dla Theo.

Niemiec
Komentarzy: 1272
Newsów: 156
Dodano: 4 miesiące temu

Wiadomym było, że nowa nazwa i herb wywołają falę krytyki. Niestety, ale takie mamy dziś czasy. Uważam, że i tak Atleti bardzo ładnie dołożyło swoje 3 grosze z Metropolitano i prawdę mówiąc byłem nawet lekko zaskoczony, że zgodzili się na to Chińczycy. W dzisiejszej piłce faktor marketingowy jest wszechobecny i uniknąć się tego nie da, bynajmniej chcąc robić nieustanny progres jako klub. Wszystko dziś jest sponsorowane, nazwy stadionów, nazwy rozgrywek ligowych, a i czasami nazwy klubów. Wdarliśmy się do światowej elity, ale żeby się w niej wciąż współistnieć musimy podejmować tego typu kroki. Także nazwa stadionu mnie wcale nie zniesmacza, bo uważam, że i tak ugraliśmy więcej niż można się było spodziewać.

Co do loga - podoba mi się średnio, ale nie neguję samej inicjatywy zmiany. Szanuję, że szablon herbu zmienił się nieznacznie, a nie dokonano rewolucji. A co do terminu wprowadzenia zmiany - lepszego mieć nie mogło. Nowy stadion, nowy herb, nowa karta historii.

Niemiec
Komentarzy: 1272
Newsów: 156
Dodano: 4 miesiące temu

Trochę przestałem rozumieć do czego dążysz. Piszesz, że nie komentujesz domniemań, skoro wszystko o czym tu piszemy to domniemania. Tylko one nam zostają jako obserwatorom sprzed telewizora. Czy dobrze rozumiem, że wg Ciebie problemem jest wyłącznie forma poszczególnych zawodników i mamy niezawodną receptę na sukces, tylko musimy siedzieć z tą receptą w ręku i czekać, aż zawodnicy wejdą na określony poziom? Czyli szukanie alternatyw jest niepoprawne? Pogubiłem się już w tym wszystkim jaki jest Twój punkt widzenia.

A swoim zdaniem o przesunięciu Griezmanna, tak na prawdę potwierdzasz to o czym pisałem, czyli, że zmiana ról/ustawienia może przynieść dobry skutek i być może części z naszych wyszła by na dobre.

Mam wrażenie, że to dyskusja dla samej dyskusji, ale jeśli się mylę i chcesz kontynuować, zapraszam na priv, bo zaraz całkowicie odbijemy od tematu.

Niemiec
Komentarzy: 1272
Newsów: 156
Dodano: 4 miesiące temu

Przede wszystkim oczekujesz odpowiedzi, których nie mam. Mogę spróbować Ci nakreślić mój tok rozumowania, ale postawmy jedną sprawę jasno - to wszystko są tylko rozważania co by było gdyby.

"Kto z graczy jest "dostosowywany do oklepanego schematu" (tzn 4-2-2-1-1 ?) "

Tak naprawdę, to większość zawodników nie licząc defensywy. Inny efekt był kiedy graliśmy bez nominalnych skrzydłowych (tzw. na naszej stronie pseudoskrzydła), robiło się miejsce dla wysoko grających bocznych obrońców, ale mieliśmy wtedy inne zasoby osobowe, bo Arda, czy Raul Garcia mogli spokojnie grać bliżej środka i wymieniać się klepką z Koke. Przez zagęszczenie środka i podłączenia Filipe/Juanfrana wsyatrczył jeden DC egzekutor uruchomiony zagraniem w uliczkę. Teraz mam wrażenie, że dalej zagęszczamy sztucznie środek pola, ale wg mnie mamy zawodników o innych predyspozycjach pod taki system gry. Carrasco, Correa to zawodnicy, którzy grają szerzej na bokach, trzeba zdecydować czy Griezzman będzie lepszy jako szpica, skrzydłowy, czy cofnięty napastnik, bo starając się rotować wszystkimi po całym boisku (a nawet głównie bliżej środka boiska), mamy efekt jaki mamy. Wtedy wymienialiśmy dużo piłek w środku i nagle padało jedno kluczowe podanie, teraz mam wrażenie, że brakuje nam pomysłu i często bijemy głową w mur przerzucając piłkę z jednej na drugą stronę boiska, licząc głównie na kontrataki i próby dalekich przerzutów..

"Konkretnie jaki "system gry pasuje bardziej do posiadanych zawodników"? o czym to jest? Problemem jest brak goli i spadek formy zespołu."

Nie znam odpowiedzi na to pytanie. Pewnie niewiele osób na świecie mogłoby na nie odpowiedzieć. Takiej odpowiedzi powinien szukać sztab szkoleniowy. To są tylko moje gdybania, zresztą zaznaczyłem, że mogło ale nie musiało by to niczego zmienić. Pewnie, że problemem jest brak goli, moje dywagacje dotyczyły tego, czy mając zawodników jakich mamy, w formie jaką mamy, jesteśmy w stanie ustawieniem i taktyką skorygować tę wadę. To nie znaczy, że nagle inne ustawienie i rozpruje się worek z bramkami, ale może wprowadzić trochę świeżości. Dla mnie majstersztyk taktyczny ugrał Redknap w Tottenhamie w czasach Bale'a. Notorycznie stawiał na przesłabego Croucha, który był po prostu wysoki, a jego rola sprowadzała się do zgrywania wysokich piłek na boki do szybkich skrzydłowych - Bale'a i Lennona. Nie chodzi mi o wariant taktyczny w tym momencie, ale o samą ideę oszacowania tego co można najlepszego ukleić z tego co ma się w rękach. Może my też potrzebujemy gruntownej przebudowy, nie wiem, nie mi to oceniać. Jak czytasz w moim komentarzu, tylko się nad tym zastanawiam.

"...mimo (...) pojawienia się kilku znakomitych indywidualności, wciąż nie potrafimy wykorzystać ich potencjału (...) czy to wszystko jest wynikiem składu personalnego naszych zawodników..."

Myślę, że część odpowiedzi na pytanie zawarłem w poprzednich akapitach.

"Niewykorzystany potencjał indywidualności"- Carrasco, Griezmann, Gameiro? chyba nie Correa czy Partey? można mówić jasno."

Strasznie skaczesz po tematach i wchodzisz w luźne interpretacje. Główna dywagacja była taka, że być może w innym systemie gry np. właśnie Correa czy Partey mogli by być kluczowymi zawodnikami drużyny. Ale tego się nie dowiemy, bo na zmiany się nie zapowiada. A jeśli przytoczysz argument, że marnują swoje szanse, to być może jest to efekt systaemu gry, w którym musza się odnaleźć.

Niemiec
Komentarzy: 1272
Newsów: 156
Dodano: 4 miesiące temu

Po wczorajszym meczu złapał mnie czas na głębokie refleksje. Może to przez emocje, ale mam wrażenie, że formuła Cholo się wyczerpała...zrobił w tym klubie wszystko co mógł, ale chyba więcej nic wycisnąć się nie da. W pierwszych sezonach to nie grały umiejętności, a serducho i determinacja, teraz mi tego brakuje. Coraz częściej odnoszę wrażenie, że tamta łapanka graczy tworzyła kolektyw, do którego obecnie jest nam bardzo daleko, nie widać na boisku tej siły jedności. Wiem, że obecne Atleti nie jest tym samym Atleti, co kilka sezonów wcześniej, progres klubu jako marki na rynku jest niepodważalny pod względem zarówno ekonomicznym, jak i sportowym. Ale chyba jednak gdzieś trochę zatraciliśmy wartości, które pozwoliły nam osiągać największe sukcesy za kadencji Diego. Nie wiem jaka jest recepta na nasze dolegliwości, ale mam wrażenie, że mimo systematycznego poszerzania kadry, pojawienia się kilku znakomitych indywidualności, wciąż nie potrafimy wykorzystać ich potencjału. A zatem czy to wszystko jest wynikiem składu personalnego naszych zawodników (na papierze tak mocnych), czy też błędnego dostosowania systemu gry pod to, czym dysponujemy? Bo w tym sezonie mam wrażenie, że zamiast dostosowywać piłkarzy pod oklepany schemat, mogło by przynieść inne rezultaty (choć oczywiście mogło a nie musiało) przystosowanie schematu, pod karty, które mamy na ręku.

I nie jest to wieszczenie końca świata po słabszym okresie gry. My gramy słabo już od dłuższego czasu, tylko albo ratowały nas stałe fragmenty gry, albo obrona jak ze stali, albo goleada Griezmanna, albo pojedyncze zrywy zawodników (jak chociażby Saul z Bayernem w LM). Teraz jakbyśmy stracili wszystkie argumenty, którymi można wyszarpać nasze skromne 1:0. Urywamy punkty tylko tam, gdzie rywal wyraźnie odstaje poziomem w danym meczu, tam gdzie pojawia się walka po stronie rywala, nie umiemy się odnaleźć. I choć ciężko to odnieść do postawy w LM, to na dziś dzień ja tak widzę naszą postawę.

Niemiec
Komentarzy: 1272
Newsów: 156
Dodano: 4 miesiące temu

@Dylan, a czy przypadkiem widoczny na zdjęciu Toto nie urwał też minut w obu finałach?

Niemiec
Komentarzy: 1272
Newsów: 156
Dodano: 5 miesięcy temu

Mógłby Cholo dla beki powołać Cerciego, ciekawe czy ma jeszcze siłę biegać.

Niemiec
Komentarzy: 1272
Newsów: 156
Dodano: 5 miesięcy temu

Czytałem również, że wszystkie kluby ligi brazylijskiej zaproponowały wypożyczenie graczy swoich drużyn, aby Chapecoense nie musiało wycofywać się z rozgrywek Serie A, Jeszcze w 2009 roku kopali na czwartym poziomie rozgrywkowym.

Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski