AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 17 sierpnia 2019, 22:54. Na stronie przebywa 322 kibiców.
Strona głównaProfil użytkownika Manian


Profil użytkownika Manian

Podstawowe dane

  • Nazwa użytkownika: Manian
  • Grupa: Administratorzy
  • Data rejestracji: 30.07.2011; 00:00
  • Punktów: 28880
  • Punktów typera: 50
  • Ostrzeżeń: 0 / 5
  • Komentarzy: 2897
  • Newsów: 1706
Ten użytkownik posiada obecnie 0 ostrzeżeń. W przypadku posiadania 5 lub więcej ostrzeżeń użytkownicy tracą możliwość pisania treści w serwisie.

Ostatnie komentarze tego użytkownika

Manian
Komentarzy: 2897
Newsów: 1706
Dodano: 7 miesięcy temu

Akurat odejście Filipe to dobra opcja w naszej sytuacji. Lepszy już nie będzie, a trzeba odciążyć budżet płacowy.

Manian
Komentarzy: 2897
Newsów: 1706
Dodano: 7 miesięcy temu

Diego Godin nie mógł zaakceptować oferty od Manchesteru Utd, bo wcześniej musiało się na transfer zgodzić Atletico.

Manian
Komentarzy: 2897
Newsów: 1706
Dodano: 7 miesięcy temu

@prodzak60 Thomas dziś wyjaśnił, że został źle zrozumiany i nadal chce grać w Atletico oraz się rozwijać.

Manian
Komentarzy: 2897
Newsów: 1706
Dodano: 7 miesięcy temu

@AdM To było w książce "Futbonomia"

Manian
Komentarzy: 2897
Newsów: 1706
Dodano: 7 miesięcy temu

@AdM A może gdyby nie Lemar za 70 mln, to przyszedłby Sarabia za 22 mln, który w Sevilii bawi się dobrze. To gdybanie. Lemar jakimś wybitnym transferem jak na razie nie jest zresztą. Niestety z roku na rok transfery są coraz gorsze, szczególnie te drogie. W tym roku tylko do Rodriego nie można się w żaden sposób przyczepić, no i trzeba przyznać, że Arias coraz lepiej wygląda. Kiedyś naukowo dowodzono, i ja się z tym zgadzam, że ważniejsze od drogich transferów są coraz wyższe zarobki obecnych graczy. Tyle, że wszystkich, a nie jednego. Bo teraz to wygląda tak, jakby wszyscy mieli czekać, aż w końcu będziemy na finansowym poziomie Realu czy Barcelony, a to jest proces na dekadę co najmniej.

W finale Ligi Mistrzów w sezonie 2013/14 zagrały 2 ekipy z Hiszpanii, więc nie poziom LaLiga był niczego sobie.

A porównanie Griezmanna i Villi to oczywiście nie polemika na temat ich umiejętności, tylko pokazanie, że u nas niekoniecznie potrzebujemy graczy z TOP5 światowego. Po prostu jakby nie było Griezmanna, to ktoś by wszedł w jego buty. Zresztą Francuz dopiero u nas stał się klasowym graczem, więc i kogoś innego możemy takim uczynić. Tragedii nie będzie.

Manian
Komentarzy: 2897
Newsów: 1706
Dodano: 7 miesięcy temu

@Jaro95 Jakby nie było Griezmanna, to nasz system wyglądałby inaczej, proste. Griezmann od początku też nie odpalił i jakoś byliśmy na miejscu dającym start w LM. Gwarancji nigdy nie ma, że ktoś odpali. Po prostu trzeba minimalizować ryzyko, dając szansę komuś z LaLiga. Maxi Gómez czy Willian Jose to moi faworyci. A ocena sezonu nie ma nic do rzeczy. Ba, im lepszy sezon, tym piłkarze będą więcej pieniędzy oczekiwać i latem będziemy leżeć i kwiczeć. I tylko Cerezo jak co roku powtórzy, że mamy najlepszą kadrę w historii.

Manian
Komentarzy: 2897
Newsów: 1706
Dodano: 7 miesięcy temu

@borda Naucz się czytać ze zrozumieniem, zamiast popisywać się analfabetyzmem funkcjonalnym.

@AdM Trzeba odróżnić ryzyko od niegospodarności. Nie stać nas na płacenie piłkarzowi 23 mln € netto rocznie po prostu. To znaczy stać, zakładając, że inni gracze się nie dowiedzą. I przypomnę, że Barca i Real oglądali nasze plecy, kiedy zastępowaliśmy Radamela Falcao Davidem Villą. Kiedy Davida Villę zastąpiliśmy Antoine'em Griezmannem wygraliśmy Ligę Europy przez 4 lata.

Manian
Komentarzy: 2897
Newsów: 1706
Dodano: 7 miesięcy temu

Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wytrzymać do lata i sprzedać Griezmanna. Dylan ma rację i nie ma się co obrażać do formy przekazu, bo pewnie napisałbym to podobnie. Przecież to było oczywiste, że taki skok wynagrodzenia rozpocznie lawinę żądań. Dobrze, że LaLiga kontroluje wydatki, bo inaczej Cerezo z Gilem już by nas puścili z torbami. Rodzina Gilów i Cerezo już dość przed laty się nachapali na naszym klubie i powinni odejść, ale to już inna kwestia.

Wiadomo, że mamy kilku piłkarzy, którzy kochają klub i/lub uwielbiają pracę z Cholo, ale każdy z nich ma też ambicje i wymagania, które muszą być zaspokojone. Jeśli nasi włodarze się nie opamiętają, zostaniemy z tym Griezmannem jak Himilsbach z angielskim. Będziemy dalej mogli go sobie promować do Złotej Piłki, ale piłki z lewego skrzydła będzie mu dorzucał ktoś pokroju Siqueiry albo Ansaldiego.

Nie mamy zdolnych juniorów pokroju Koke czy Saula, ceny na rynku szaleją. Naszą przewagą było przywiązanie do klubu i budowanie dobrych długoletnich relacji. Jedna niepoważna decyzja o rozbiciu banku zablokowała ręce w kwestii przedłużenia kontraktów.

Manian
Komentarzy: 2897
Newsów: 1706
Dodano: 1 rok temu

Na pewno klub wymyśli coś, aby go uhonorować. Myślę, że nawet, jeśli myślał o odejściu, to specjalnie o tym nie mówił, żeby w meczu z Eibarem nie "kraść" tej chwili Fernando Torresowi.

Manian
Komentarzy: 2897
Newsów: 1706
Dodano: 1 rok temu

Mecz udowodnił, że kibicowsko w Madrycie tylko Atletico. Piłkarzom Realu pewnie musiało być przykro, nie mając żadnego wsparcia na trybunach, podczas gdy nasi gracze co chwila mogli liczyć na głośny doping czy odśpiewanie hymnu.

Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski