AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 24 czerwca 2017, 08:57. Na stronie przebywa 489 kibiców.
Strona głównaAtlético U-19


Atlético U-19

 

Atlético U-19 to zespół, który występuje w rozgrywkach UEFA Youth League. Złożony jest z najbardziej utalentowanych zawodników szkółki Rojiblancos, którzy w chwili zakończenia każdej edycji mają rocznikowo nie więcej niż 19 lat. Możliwe jest jednak by w drużynie składającej się z czterdziestu graczy było trzech piłkarzy o rok starszych, o ile przebywają oni w klubie od co najmniej dwóch lat. Po każdej kolejce można wyrejestrować i zarejestrować dowolną liczbę zawodników, z zastrzeżeniem iż należy to zrobić nie później niż na tydzień przed kolejnym meczem.

 

W fazie grupowej rywalizuje się w identycznych grupach jak te wylosowane w dorosłej Lidze Mistrzów. Do dalszej rundy awans uzyskują dwa najlepsze zespoły. Zwycięzcy przechodzą bezpośrednio do 1/8 finału, podczas gdy ekipy z drugich miejsc grają w dodatkowej rundzie play-off z ośmioma najlepszymi drużynami ze ścieżki mistrzowskiej (format stosowany od edycji 2015-16). Warto zaznaczyć, że w fazie pucharowej zespoły grają ze sobą tylko jedno spotkanie. Dodatkowo półfinały i finał rozgrywane są na Colovray Stadium w Nyonie.

 

W sezonie 2013-14 młodzi Colchoneros zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie. Z trzynastoma punktami na koncie wyprzedzili kolejno Austrię Wiedeń, FC Porto i Zenit Sankt Petersburg. Niestety w 1/8 finału musieli uznać wyższość Manchesteru City, który wygrał w Madrycie 1-0.

 

W sezonie 2014-15 Atlético również wygrało swoją grupę. Szesnaście punktów pozwoliło zostawić za sobą Olympiakos, Juventus i Malmö. W 1/8 finału Rojiblancos pokonali u siebie 1-0 Arsenal. Niestety w ćwierćfinale odpadli z innym angielskim zespołem. W Londynie lepsza była Chelsea, późniejszy triumfator całych rozgrywek, która zwyciężyła 2-0.

 

W sezonie 2015-16 Colchoneros zajęli drugie miejsce w swojej grupie. Trzynaście punktów nie pozwoliło wyprzedzić Benfiki, ale okazało się wystarczającym atutem na wygranie rywalizacji z Galatasarayem i Astaną. W 1/16 finału w duńskim horrorze Atlético odpadło z Midtjylland. W regulaminowym czasie gry był remis 4-4, a wyrównującego gola Rojiblancos zdobyli już w ostatnich sekundach spotkania. Ponieważ w UEFA Youth League nie ma dogrywek, przystąpiono do serii rzutów karnych. Gospodarze okazali się w niej skuteczniejsi, zwyciężając 5-4.

 

W sezonie 2016-17 Colchoneros znów wystąpią w tych rozgrywkach. Rywalami w fazie grupowej będą Bayern, PSV i Rostow.

 

 

Ostatnio zmodyfikowano: 9 miesięcy temu
Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski