Dziś mamy:28 March, 2024
4dn.9godz.7min.

Wywalczone trzy punkty

Dziś Atletico Madryt B o godzinie dwunastej, zmierzyło się na swoim boisku z drużyną z Salamanki – Salmantino.

Spotkanie było dość emocjonujące, w 18 minucie gola na 1:0 strzelił Joaquin, który przez cały swój występ wykazywał wielkie zaangażowanie zarówno w ataku jak i w obronie. Pokazywał się z jak najlepszej strony potwierdzając, ze jego powołania do pierwszego zespołu są zasłużone. Podobne zaangażowanie i motywacja wykazywali Toni Moya oraz Borja Garcés, którzy również wczoraj oglądali mecz pierwszej drużyny z ławki rezerwowej.

Dopiero w drugiej połowie, w 70 minucie Moussa strzelił gola wyrównującego na 1:1.

Mimo wielkiej aktywności kibiców z Salamanki, którzy bardzo licznie przybyli do obiektu Ciudad Deportiva Wanda, drużynie z Salmantino, nie udało się utrzymać remisu. W doliczonym czasie gry Cristian Rodríguez strzelił niesamowitego gola, dając swojej drużynie wygraną i cenne trzy punkty.

Przedstawiamy wypowiedzi ostatniego strzelca – Rodrígueza:

– Musieliśmy wygrać. To był bardzo trudny pojedynek, ale w rezultacie osiągnęliśmy ważne zwycięstwo, które jest dla nas bardzo dobre i daje nam oddech wytchnienia, którego potrzebowaliśmy.

Jak głosi jedno z haseł klubu: „Nigdy nie przestawaj wierzyć”. – Zgadza się. W ciągu 95 minut pracowaliśmy nad tym, aby gra trwała, a zespół walczył i walczył do końca. Więc zwycięstwo cieszy nas podwójnie.

Twoja bramka. – Pracowaliśmy na treningach tego typu rzuty i wykonałem strzał właśnie tak jak chciałem. Dzięki Bogu, że wyszło i dał nam trzy punkty.

– Zespół grał bardzo dobrze w zeszłym tygodniu, ale nie wiedzieliśmy, jak wykorzystać nasze szanse, jakie mieliśmy. Skończyło się remisem. Nadszedł czas na zwycięstwa, po pracy i wysiłku całej grupy. Teraz, spróbujemy wygrać ponownie w przyszłym tygodniu.

*Źródło wypowiedzi pilkarza: oficjalna strona atleticomadrid.com